Російські експерти відзначають, що прорахунком влади стала неготовність сприяти тому, щоби громадяни заробляли собі на життя самі, позбуваючись звички залежати від держави. Тобто уряд не проводить політики сприяння розвитку малого підприємництва. Але це - неминучий наслідок особливостей авторитарного режиму, який встановився у РФ. Розвиток підприємництва передбачає лібералізацію економіки, яка, своєю чергою, неможлива без політичної демократизації, що неприпустимо для режиму Путіна. Ще не так давно в Росії існували конкурентні проекти економічного та адміністративного реформування. Проте влада так ні на що кардинальне й не зважилася. Таким чином, Росія опинилася в глухому куті.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Ірина Павленко, заступник керівника Центру досліджень проблем РФ (Національний інститут стратегічних досліджень). За її словами, громадяни, навіть не завжди розуміючи причини, відчувають, що принципово система змінитися не може (більше того, цих змін більшість побоюється). Водночас без зміни системи управління немає перспектив змін економічних. Усе це породжує депресивні настрої в суспільстві та нерозуміння власного майбутнього.
"Тим часом, якщо зміни людей лякають, то уявлення про несправедливий розподіл національних благ є досить традиційним для російської ментальності. Вимога поділитися лунає в російському суспільному просторі дедалі виразніше. Проте еліта ділитися наміру не має. І чим більшими будуть проблеми в економіці, тим агресивнішими ставатимуть обидва табори у захисті власних інтересів", - зазначає експерт.
Детальніше про проблеми путінської Росії читайте у статті Ірини Павленко "Російський глухий кут" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".