UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія обстрілює "Ісламську державу" крилатими ракетами – The Independent

Ракети націлені на місто Ракка, яке терористи вважають своєю столицею.

Президент Росії Володимир Путін, схоже, почав посилювати свою військову кампанію в Сирії після того, як Кремль визнав, що російський пасажирський авіалайнер А321 впав у Єгипті через теракт.

Російські військові почали обстрілювати крилатими ракетами місто Ракка, яке "Ісламська держава" вважає однією з головних своїх фортець і столицею. Ракети долають більше тисячі кілометрів, перш ніж вдарити по позиціях терористів на території Сирії, оскільки запускають їх з російських військових кораблів у Середземному морі.

Про це повідомляє The Independent з посиланням на інформацію, яку неназвані чиновники в США сказали інформаційній агенції Reuters. За даними американської сторони, росіяни запустили "велику кількість крилатих ракет" з борту кораблів і стратегічних бомбардувальників далекого польоту.

Також повідомляється, що Москва попередила американську сторону про намір запустити крилаті ракети, що може свідчити про посилення співпраці Росії і США у Сирії. Це не перший ракетний обстріл, який влаштувала Москва в Сирії. 7 жовтня Росія провела ракетні обстріли Сирії з кораблів у Каспійському морі. Тоді такий вчинок викликав осуд з боку світової спільноти. Зокрема, Іспанія вважає, що застосування Росією ракет у Сирії може призвести до небезпечних інцидентів.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.