Постійний представник Росії в Євросоюзі Володимир Чижов заявив, що РФ може застосувати "дзеркальні заходи" у відповідь на арешт її майна в країнах ЄС.
"Ця позиція була оприлюднена в прес-релізі МЗС за підсумками виклику бельгійського посла в Міністерство закордонних справ: мова йшла про суто дзеркальні заходи, що стосувалися рахунків посольства Бельгії в Москві і майна бельгійських юридичних осіб на території РФ. Як говориться, нічого особистого", - сказав Чижов.
Він зазначив, що хоч арешт рахунків російських дипломатичних місій і протримався лише добу, але залишається в силі арешт майна російських державних компаній та інших організацій.
"Ні, так як арешт рахунків російських дипломатичних місій Бельгії - посольства, постпредства при ЄС і постпредства при НАТО - протримався приблизно добу, і на сьогоднішній день проблем з рахунками, а також з майном, які користуються дипломатичним імунітетом, у нас немає. Але це лише частина проблеми. Друга її частина - це майно російських державних компаній та інших організацій аж до представництва Руської православної церкви...", - повідомив постпред РФ в ЄС.
На питання "Ъ": якщо не буде знайдений компроміс, не виключені відповідні дзеркальні заходи?", Чижов відповів, що "звичайно, так".
17 червня, за винятком диппредставництв, Бельгія заарештувала російські установи у зв'язку з справою ЮКОСа.
Крім того, 18 червня Франція заарештувала майно Russia Today, російського державного телеканалу. Незадовго після цього у ЗМІ з посиланням на австрійського посла, з'явилася інформація, згідно якою також Австрія заарештувала держактиви Росії по справі ЮКОСа.
У Росії на це відреагував помічник президента РФ Андрій Білоусов, який заявив, що рішення про арешт держактивів в Бельгії не стало несподіванкою, Росії готуються до можливості повторення і в інших країнах. Він також додав, що Росія відмовляється платити по справі ЮКОСа, незважаючи на арешти.
"Справа ЮКОСа" - так називають події, які почалися в 2003 році, вони пов'язані з кримінальним переслідуванням основних співвласників російської нафтової компанії "ЮКОС" Ходорковського і Лебедєва, ряду співробітників компанії та афілійованих з нею організацій, а також процедури банкрутства компанії "ЮКОС"в результаті донарахування їй значної суми податків за минулі періоди.
Одним з результатів судових розглядів стало рішення Третейського суду в Гаазі, який зобов'язує Росію виплатити 50 млрд доларів власникам ЮКОСа в якості відшкодування збитку.