Верховна Рада України буде уникати контактів з новою Державною Думою Росії, вважаючи її нелегітимною. Українські депутати ухвалили таке рішення тому, що новий склад російського парламенту включатиме кількох членів, які збираються представляти Крим – територію, яка не належить Росії.
Тим часом, українські прокурори порушити кримінальне провадження проти організаторів виборів у Криму. Втім, такої реакції варто було чекати. Але питанням лишається, чи ще хтось у світі буде наслідувати український приклад?
Про це в своїй статті пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, нагадуючи, що низка країн, серед яких, приміром, Литва, Польща і США відмовилися визнавати законність виборів у Криму. Але при цьому лише сама Україна не визнала легітимність всієї Думи.
Празький аналітичний центр EuropeanValues намагається змінити ситуацію. Він оприлюднив петицію, в якій закликав усі демократичні парламенти відмовитися від визнання російської Держдуми, зупинити всю міжпарламентську співпрацю і внести імена тих, хто організував вибори в Криму, до санаційного списку, так само, як і "депутатів", які зібралися представляти Крим.
"В неділю Росія перейшла межу. Вона провела вибори на чужій території. Більше того, вона провела вибори на території, яка вперше з часів Другої світової війни була силою анексована. І так вона сподівається легітимізувати свої дії в очах світу. Вона сподіється раз і назавжди поставити світ перед доконаним фактом. І скоро ми побачимо, чи ця авантюра вдасться, чи Росія просто обрала ніким не визнану Думу", - йдеться в статті.
Тим часом, половина росіян вірить, що Захід пробачить їм війну з Україною і окупацію Криму. Про це свідчать дані вересневого опитування "Левада-Центру". Нагадаємо, що країни Заходу не визнають виборів до Держдуми РФ, проведених 18 вересня на території окупованого Криму. При цьому офіційних заяв про невизнання всього складу Держдуми РФ поки не було.