Міністр закордонних справ Великобританії Філіп Хаммонд заявив, що Росія, можливо, намагається створити на північному сході Сирії "алавітську міні-державу".
За його словами, саме в цьому може полягати кінцева мета російського військового втручання в сирійський конфлікт.
"Вірна Росія ідеї мирного врегулювання або користується нею як фіговим листком, намагаючись в той же час забезпечити якусь військову перемогу силам Асада, щоб створити алавітську міні-державу на північному сході країни?" - сказав британський міністр в інтерв'ю Reuters.
Алавізм - відгалуження шиїтського ісламу. До алавітів належить сім'я президента Сирії Башара Асада.
У відповідь на заяву МЗС РФ про те, що виходить з Великобританії критика дій Росії в Сирії є "небезпечним вкиданням", Хаммонд сказав, що РФ не може продовжувати бомбардування супротивників Асада, одночасно називаючи себе учасником мирного процесу.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".
Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.
А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.