Російська Федерація внесла пропозиції щодо реформування глобальної інтернету, зазначивши ризик дестабілізації політичного життя в країнах і цілих регіонах" при поточному стані речей.
Про це йдеться в політичній заяві міністра зв'язку і масових комунікацій РФ Миколи Нікіфорова на конференції Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), профільної організації при ООН, яка проходить в Пусані (Південна Корея) з 20 жовтня по 7 листопада.
"На майданчику ООН ми повинні запропонувати таку еволюцію відносин у мережі Інтернет, щоб держави повернули собі в мережі свій суверенітет, а своїм громадянам - юрисдикцію своїх країн", - написано в заяві.
Нікіфоров зазначив, що персональні дані повинні бути захищені, і саме держави виступають гарантом прав своїх громадян на особисте життя і на захист їхніх персональних даних.
"Саме тому держави мають визначати подальшу долю Інтернету", - зазначив міністр.
Також була піддана критиці робота ICANN - некомерційної організації, що відповідає за глобальну координацію системи унікальних елементів інтернету, їх стабільну роботу і безпечну організацію, хоча напряму організація названа не була.
"Виходячи з того, як влаштований Інтернет, ми бачимо потенційні уразливості в роботі системи доменних імен, можливо навмисне викривлення інформації у файлі кореневої зони, внаслідок чого може бути припинений доступ до сайтів, розташованих, в тому числі, всередині країн. Актуальна загроза і спотворення інформації в базі даних реєстратур, що приводить до неможливості перевірки маршрутно-адресної інформації і, як наслідок, побудови правильних маршрутів трафіку в мережі Інтернет", - сказано в заяві.
Серед усього іншого російська сторона запропонувала розподіляти між країнами "критичні інтернет-ресурси для спільного управління ними на засадах міждержавного довіри.
Раніше повідомлялося, що Росія розробляє заходи захисту свого кіберпростору, проте ідея блокування глобальної мережі виключена.
При цьому згідно з даними соц.опитування більшість росіян (54%) підтримують введення цензури в Інтернеті.