UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія намагається чинити вплив на глобальний Інтернет

На розгляд внесено пропозиції, які дозволять державам керувати світовою павутиною

Російська Федерація внесла пропозиції щодо реформування глобальної інтернету, зазначивши ризик дестабілізації політичного життя в країнах і цілих регіонах" при поточному стані речей.

Про це йдеться в політичній заяві міністра зв'язку і масових комунікацій РФ Миколи Нікіфорова на конференції Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), профільної організації при ООН, яка проходить в Пусані (Південна Корея) з 20 жовтня по 7 листопада.

"На майданчику ООН ми повинні запропонувати таку еволюцію відносин у мережі Інтернет, щоб держави повернули собі в мережі свій суверенітет, а своїм громадянам - юрисдикцію своїх країн", - написано в заяві.

Нікіфоров зазначив, що персональні дані повинні бути захищені, і саме держави виступають гарантом прав своїх громадян на особисте життя і на захист їхніх персональних даних.

"Саме тому держави мають визначати подальшу долю Інтернету", - зазначив міністр.

Читайте також: Google приховає посилання на піратські ресурси

Також була піддана критиці робота ICANN - некомерційної організації, що відповідає за глобальну координацію системи унікальних елементів інтернету, їх стабільну роботу і безпечну організацію, хоча напряму організація названа не була.

"Виходячи з того, як влаштований Інтернет, ми бачимо потенційні уразливості в роботі системи доменних імен, можливо навмисне викривлення інформації у файлі кореневої зони, внаслідок чого може бути припинений доступ до сайтів, розташованих, в тому числі, всередині країн. Актуальна загроза і спотворення інформації в базі даних реєстратур, що приводить до неможливості перевірки маршрутно-адресної інформації і, як наслідок, побудови правильних маршрутів трафіку в мережі Інтернет", - сказано в заяві.

Серед усього іншого російська сторона запропонувала розподіляти між країнами "критичні інтернет-ресурси для спільного управління ними на засадах міждержавного довіри.

Раніше повідомлялося, що Росія розробляє заходи захисту свого кіберпростору, проте ідея блокування глобальної мережі виключена.

При цьому згідно з даними соц.опитування більшість росіян (54%) підтримують введення цензури в Інтернеті.