Нещодавні повідомлення з відкритих джерел та непідвладними зображення російського обладнання в Сирії говорять про те, що Кремль повільно нарощує присутність в охопленій війною країні для підтримки режиму сирійського президента Башара Асада, передає The Washington Post.
У вівторок, 1 вересня Філія "Аль-Каїди" в Сирії "Фронт аль-Нусра" опублікував чотири фотографії, а яких зображений винищувач, що нагадує російський Су-34, і безпілотник виробництва РФ, які були помічені в сирійській провінції Ідліб.
Дана інформація надійшла через два дні після того, як ізраїльська газета YNET повідомляє про прибуття до Сирії російських ВПС і пілотів "найближчим часом" для нанесення авіаударів по бойовиках ІДІЛ і сирійським повстанцям, які загрожують режиму Асада.
Повідомляється, що на відміну від винищувачів РФ, дрони російського виробництва часто спостерігалися протягом чотирирічного військового конфлікту в Сирії.
У свою чергу, представник Пентагону Елісса Сміт сказала, що вона не володіє жодною інформацією з даного приводу.
Тісні зв'язки Росії з Сирією давно відомі – в місті Тартус розташована військова база флоту РФ. Також в провінції Латакія було відмічено нове російське військове обладнання, а сирійські ЗМІ повідомляли про будівництво нової військової бази Росії в місті Джабла.
Раніше інформаційний ресурс Oryx blog вже неодноразово публікував докази поставок зборої Росією режиму Асада: від Бтрів до кулеметів.
У 2011 році в Сирії почалися антиурядові протести, які згодом переросли у громадянську війну. На даний момент з часу початку військового конфлікту в Сирії вже загинули більше 230 000 людей.
24 липня Національна коаліція сирійських революційних і опозиційних сил і Національного координаційного комітету за демократичні зміни (який більш лояльно ставиться до сирійському уряду)виробили єдину позицію на рахунок того, що президент Сирії Башар Асад повинен у будь-якому випадку піти у відставку для завершення громадянської війни в країні.
У червні видання The Independen повідомило, що Росія і Захід розглядають можливість зміщення з посади президента Сирії Башара Асада на тлі зростаючого впливу в країні терористичного угрупування ІДІЛ. І даний аспект може стати новою площадкою для співпраці Заходу з Росією, незважаючи на напружені відносини Європи і США з РФ через військовий конфлікт в Україні.