UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія може закрити небо для авіакомпаній ЄС у відповідь на санкції

Обговорення можливого обмеження транзиту для європейських перевізників почалося після перших санкцій проти Росії з боку ЄС.

В уряді РФ вивчають можливість закрити транзитний транссибірський коридор для використання європейськими авіаційними гігантами.

Цей крок може стати першою симетричною відповіддю Москви на секторальні економічні санкції, введені Євросоюзом. Між тим від даної заборони постраждає як європейський бізнес, так і російська сторона.

Зазначимо, що транссибірський транзит використовується європейськими авіакомпаніями, щоб скоротити відстань при польотах з Європи у Східну Азію. Таким чином, транзит у повітряному просторі Росії дозволяє скоротити час польоту та його вартість.

Найбільші користувачі даного маршруту - Lufthansa, British Airways, Air France. Збитки, яких буде заподіяно цим перевізникам при введенні заборони Росією, обчислюються у мільярдах євро.

Російська сторона в особі "Аерофлоту" також зазнає збитків - через використання транссибірського коридору російська компанія отримує від компаній-транзитерів близько 300 млн доларів на рік. Про це з посиланням на джерела у російській владі повідомила російська газета "Ведомости".

Наразі ведуть консультації щодо дій Росії на рівні Мінтрансу і МЗС. Між тим у названих міністерствах відмовляються коментувати таку можливість.

Нагадаємо, 29 липня Євросоюз офіційно підтвердив, що погодив пакет економічних санкцій проти Росії, що стосуються держбанків РФ щодо капіталу ЄС, експорту озброєнь і продукції подвійного призначення, а також доступу до технологій і обладнання для нафтової галузі

Раніше повідомляли про те, що російська авіакомпанія "Доброльот" з 4 серпня тимчасово зупинила польоти. Причина - введення санкцій з боку Євросоюзу, йдеться в повідомленні прес-служби російського "Аерофлоту", якому належить лоукостер. "У зв'язку застосуванням економічних санкцій, введених ЄС щодо ТОВ "Добролет", ряд європейських контрагентів повідомив про відмову виконувати свої зобов'язання перед авіаперевізником - анульовано дію договорів лізингу, технічного обслуговування і страхування повітряних суден, а також надання аеронавігаційної інформації", - йшлося в повідомленні компанії.

Санкції ЄС проти "Доброльота" пояснювали тим, що, літаючи з Москви до Сімферополя, лоукостер "полегшував інтеграцію Криму в РФ". Санкції передбачають заборону європейським компаніям надавати "Доброльоту" доступ до фінансових ресурсів і заморожування активів компанії в ЄС. !zn

Читайте також:

Російський "Доброльот" більше не буде літати до Криму, припинивши свою діяльність через санкції ЄС

Авіабудівна корпорація припинила обслуговування літака близького до Путіна російського олігарха

S&P і Dow Jones готові виключити російські компанії зі своїх індексів