Вбивство лідера опозиції Росії 3 може виявитися не просто трагедією для його прихильників, але і початком політичних протистоянь. Оскільки розправа над опозиціонером стала сигналом для багатьох навіть не лібералів у Кремлі, кому не подобається Володимир Путін в ролі президента.
Про це на сторінках Los Angeles Times пише колишній директор відділу з питань Росії і Центральної Азії Ради національної безпеки США і старший науковий співробітник Фонду Карнегі Пол Стронскі.
На його думку, Росія за часів Путіна хоч і лишилася небезпечною для журналістів і громадських діячів, але відійшла від ери політичних вбивств і нестабільності, яка тривала впродовж 90-х років. Тому вбивство Бориса Нємцова і шокувало росіян і Захід.
"Чи свідчить смерть Нємцова про повернення до старого рівня політичної нестабільності в Росії, яку Кремль спровокував і, очевидно, тепер не може контролювати? Проблеми, схожі на проблеми 90-х, повернулися, а разом з ними з'явилася і необхідність в цапах відбувалах", - йдеться в статті.
На думку експерта, Путін сховав за війною в Україні інший конфлікт, який назрівав всередині Росії.
"Багато представників еліт, серед яких не лише ліберали, були невдоволені рішенням Путіна повернутися на посаду президента в 2012 році. Їхнє невдоволення зросло, коли почалась війна в Україні, оскільки вони бачать в ньому фінансову шкоду, шкоду для репутації і стабільності Росії", - пише Стронскі.
На його думку, саме ці невдоволені поверненням Путіна намагаються протистояти "яструбам" і закінчити війну в Україні. Їхні зусилля перейшли із кулуарів Кремля в громадське поле. Дехто в Москві називає їх "шостою колоною" через їхні неоголошені спроби послабити конфлікт.
"Нємцов не був безпосереднім учасником цього розколу еліт, але в нього, були зв'язки з людьми в епіцентрі. Його вбивство – це попередження не лише для опозиції, але і для членів еліти, які ставлять під сумнів правильність нинішньої політики Путіна", - йдеться в статті.
Нещодавно, у річці біля місця вбивства Нємцова знайшли два пістолети. В цей же час, слідство більше не вважає вбивство Нємцова замовним. Опозиційний політик Борис Нємцов був убитий декількома пострілами в спину на Великому Москворецькому мості в центрі Москви пізно ввечері 27 лютого. Фігурантами справи про вбивство Нємцова стали п'ять осіб: Заур Дадаєв, Анзор Губашев, Хамзат Баха, Тамерлан Ескерханов і Шагит Губашев. Виконавцем злочину слідство вважає заступника командира чеченського батальйону "Північ" Дадаєва. При оголошенні рішення про його арешт суддя заявила, що він дав свідчення, проте пізніше ЗМІ повідомили, що Дадаєв заперечує свою вину.