Россільгоспнагляд може заборонити ввезення квітів та іншої рослинної продукції з Німеччини, Чехії, Словаччини, Італії, Польщі, Литви та Латвії у зв'язку з тим, що фітосанітарні служби цих країн сертифікують квіти, вирощені в Нідерландах, та не забезпечують безпеку їх поставок в РФ, заявило джерело в Россільгоспнагляді.
За його словами, служба проаналізувала порушення при постачанні квітів з Нідерландів і виявила в цьому році 606 випадків виявлення карантинних об'єктів. Причому більше половини з них припало на квіти, вирощені в Нідерландах.
Через Нідерланди поставляються квіти і з інших країн, в тому числі Латинської Америки.
"Але, наскільки нам відомо, голландська сторона вже практично припинила сертифікувати свої квіти, оскільки в цій країні мало зон, вільних від карантинних об'єктів", - сказав джерело.
Ці квіти сертифікують Польща, Німеччина, Чехія, Словаччина, Італія, Литва і Латвія.
Россільгоспнагляд готується наступного тижня направити компетентним органам цих країн листи, в яких повідомить їх про те, що введе заборону на постачання квітів і всієї іншої рослинної продукції, в тому числі садивного матеріалу, якщо вони продовжать сертифікувати квіти та іншу рослинну продукцію з Нідерландів. Приводом для цього стало те, що фітосанітарні органи цих країн, видаючи сертифікати, які не забезпечують безпеку експортованої продукції.
"Якщо вони до цього не прислухаються, то у Россільгоспнагляду достатньо підстав, щоб ввести заборону, причому він буде діяти навіть у тому випадку, якщо буде скасовано продовольче ембарго", - сказав джерело.
За його словами, основними порушеннями при поставках квітів, вирощених в Нідерландах, було виявлення західного каліфорнійського квіткового трипса, білої іржі хризантем і тютюнової білокрилки.
Раніше керівник Россільгоспнагляду Сергія Данкверта попередив посла Колумбії в Росії про те, що існує ймовірність заборони постачання квітів з Нідерландів і порадив колумбійської стороні, яка експортує квіти через цю европейсвкую країну, розглянути можливість прямих поставок квіткової продукції в РФ.
7 серпня минулого року уряд РФ ввів повну заборону на поставки яловичини, свинини, м'яса птиці, риби, сирів, молока та плодоовочевої продукції з Австралії, Канади, ЄС, США і Норвегії терміном на один рік. Це було зроблено у відповідь на антиросійські санкції Заходу.
У червні поточного року Росія заборонила транзит живої птиці та продукції птахівництва з США.