UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія має намір обмежити ввезення зарубіжних презервативів і дефібриляторів

У цілому, в РФ збираються обмежити ввезення цілого ряду високотехнологічної медичної продукції.

Міністерство промисловості і торгівлі запропонувало розширити список іноземних медичних виробів, для яких встановлюються обмеження при державних закупівлях. Відповідний проект постанови уряду розміщено на порталі проектів нормативно-правових актів, передає "Інтерфакс".

Зокрема, до переліку пропонується включити латексні презервативи, антисептики і дезінфікуючі препарати, марлеві серветки і бинти, різні види милиць, тростин і ходунків. У список також можуть потрапити дефібрилятори, стоматологічні медвироби (наприклад, коронкозмімачі, каналонаповнювачі, каналорозширювачі), апарати інгаляційного наркозу, апарати штучної вентиляції легенів.

Постанову, що обмежує держзакупівлі ряду медвиробів, було підписано прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим 5 лютого. Тоді у Росії вирішили, що заявки, які надходять з іноземних держав, за винятком Вірменії, Білорусії і Казахстану, будуть відхилятися за умови, що на участь подано не менше двох заявок від постачальників з Росії, Вірменії, Білорусі чи Казахстану. При цьому такі заявки не повинні містити пропозицій про поставку одного і того ж виду медичного вироби одного виробника.

В перелік медвиробів, держзакупівлі яких Росія вже обмежила, увійшли, зокрема: комп'ютерні томографи з кількістю зрізів від 1 до 64, електрокардіографи, аналізатори глюкози, кореневі та хірургічні голки, шприци-ін'єктори медичного багаторазового і одноразового використання з ін'єкційними голками та без них, мікрохірургічні ножиці твердосплавні зубні бори, мікрохірургічні пінцети, мікрохірургічні інструменти для офтальмології, пристрої для переливання крові, кровозамінників та інфузійних розчинів, імплантати для остеосинтезу, неімплантовані слухові апарати, аналізатори згортання крові, гемоглобінометри.

Обмеження не поширюються на російських дипломатів за кордоном.

Забороною на імпорт медичного обладнання РФ лякала ще в березні 2014 року, після перших санкцій. При цьому, як тоді повідомлялося, Росія залежить від імпорту високотехнологічного медобладнання на 80%.