Для Туреччини стало справжнім потрясінням, коли військові 15 липня спробували влаштувати переворот і усунути від влади президента Раджепа Таїпа Ердогана.
Однак в межах одного дня заколот придушили, а Ердоган дуже швидко скористався можливістю захопити ще більше влади, хоча його режим і до цього був дедалі більше авторитарним. Тепер він оголосив надзвичайний стан на три місяці і призупинив дію Європейської конвенції з прав людини. Однак в той час, поки Туреччина продовжує скочуватися до автократії, найбільшим переможцем після невдалого перевороту став саме президент Росії Володимир Путін.
Про це сьогодні пише видання Business Insider, звертаючи увагу на висновки експертів Washington Institute for Near East Policy Анни Борщевської і Іри Вейнер, які переконані, що тепер Путін і Ердоган, швидше за все, почнуть зближуватися один з одним на тлі дедалі гірших відносин із Заходом у їхніх країн і його вимог щодо прав людини і демократії.
На думку експертів, початок будівництва цих нових відносин вже помітний. Ердоган звинуватив організаторів невдалого перевороту у тому, що це вони нібито збили російський літак Су-24 в листопаді 2015 року. Саме після цього інциденту турецько-російські зв'язки фактично були розірвані. Тепер Анкара намагається "кинути під потяг" військових, звинувативши їх у всіх провалах своєї зовнішньої політики.
Однак Путін, вірогідно, спробує скористатися моментом і вплинути на закордонну політику Туреччини, зокрема в питанні Сирії. Він спробує переконати Анкару, що в неї немає ні ресурсів, ні сил, щоб продовжувати допомагати лояльним до Туреччини опозиційним групам, а після цього вмовити її відступити, лишивши Башара Асада при владі. Однак найбільшим виграшем Путіна стане нестабільність і конфлікт всередині НАТО.
Німецьке видання Die Zeit у понеділок, 18 липня, писало, що Ердоган може пожертвувати домовленостями із Заходом задля збереження своєї влади. Також повідомлялося, що в Туреччині через спробу перевороту звільнено вісім тисяч поліцейських. Трохи раніше стало відомо, що після спроби перевороту в Туреччині затримали шість тисяч військових і понад 400 суддів та прокурорів.