Дипломатична місія США звинувачує Росію та Китай у блокуванні резолюції Ради безпеки ООН щодо атаки шиїтських бойовиків на посольство Сполучених Штатів у Багдаді.
Позиція Пекіну та Москви не дозволила ухвалити рішення щодо засудження нападу, адже воно має бути результатом консенсусу всіх 15 членів Радбезу ООН, пише "Радіо Свобода".
Атаку на дипвідомство засудили 27 країн-членів ООН. Російська та китайська делегації заявили, що засуджують напад на американське посольство, однак вважають, що резолюція має засудити також і ліквідацію іранського генерала Касема Сулеймані.
"Це створює різкий контраст із мовчанкою Ради безпеки ООН через те, що двоє постійних членів – Росія та Китай – не дали спільній заяві ходу", - наголошують американські дипломати.
Посол Росії Василь Небензя погодився із засудженням Вашингтоном нападу на посольство, але вважає "неможливим" не згадати також і вбивство іранського генерала. Посол Китаю Чжан Цзюнь заявив, що "якщо Рада безпеки планує щось робити, ми мусимо охоплювати всю ситуацію повністю".
Касема Сулеймані було ліквідовано унаслідок ракетного удару американських військ по аеропорту Багдада. США вважають високопоставленого воєначальника організатором нападу на дипвідомство. До того ж, Іран підтримує шиїтські воєнізовані формування.
Водночас на підтримку таких дій Сполучених Штатів висловився президент Бразилії Жаїр Болсонару. Як повідомляє інформаційна агенція AFP, у коментарі журналістам Болсонару заявив, що його адміністрація "не терпить тероризму".
У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Ірану Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам Америки за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.
Увечері 4 січня посольство США в Багдаді та військова база "Балад" піддалися ракетному удару, атака на посольство повторилася напередодні ввечері.
Докладніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".