3 почала дуже небезпечну гру, коли вирішила дозволити російським солдатам строкової служби і військовим у запасі заключати річні контракти для участі в операціях за межами Росії. Це розв'яже Кремлю руки і дозволить розширити військову присутність в Сирії і інших "гарячих точках".
Про це на сторінках австрійського видання Der Standard пише Андре Баллен, нагадуючи, що до цього часу російське втручання у сирійську громадянську війну обмежувалося лише бомбардуваннями і завуальованою відправкою "військових консультантів". Останнім часом у Москві все гучніше звучать заяви, що лише повітряною операцією перемогти війну і захистити режим Башара Асада не вдасться. Тому потрібна сухопутна операція, хоча вона була б для Кремля дуже ризикованою. Адже кількість загиблих так почне стрімко зростати, якщо пригадати досвід Чечні і Афганістану.
"Щоб не викликати у росіян болючі асоціації з затяжною війною у Афганістані, яка забрала життя великої кількості російських військових, Путін постійно наголошував, що Москва буде надавати сирійському режиму лише підтримку з повітря", - йдеться в статті.
Однак, новий законопроект свідчить про те, що подальше загострення війни в Сирії неминуче. Нещодавно видання Financial Times повідомляло, що Росія почала наступ у Сирії відразу після телефонної розмови Путіна і Трампа. Після їх розмови в Кремлі заявили про досягнення згоди в тому, що для боротьби з тероризмом необхідні спільні зусилля.
За даними ЗМІ, витрати Росії на військову операцію в Сирії за рік склали не менше 58 млрд рублів. Основна частина витрат припала на вильоти авіації. Всього російські літаки зробили близько 13 тисяч бойових вильотів. Середня тривалість польоту становила від 1 до 1,5 години. Загальна сума витрат на це оцінюється в 50 млрд рублів.
Не менш 9,364 осіб, включаючи 3,800 цивільних осіб, були вбиті протягом 12 місяців з початку перших російських авіаударів по Сирії, повідомили в Сирійському центрі моніторингу за дотриманням прав людини. Росія почала повітряну кампанію 30 вересня минулого року на підтримку сирійських урядових сил. Це була військова інтервенція, мета якої - допомогти Башару Асаду.