UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія буде захищатися від ракет НАТО аерокосмічними військами – The Times

Шойгу оголосив про реорганізацію родів військ в російській армії.

Оскільки напруга між Заходом і Росією продовжує зростати, Москва оголосила про план реорганізації своїх збройних сил вартістю в 60 мільярдів доларів.

При цьому російська сторона пояснює такі дорогі зміни загрозою ракетного удару з боку НАТО. Про це сьогодні пише The Times з посиланням на міністра оборони РФ Сергія Шойгу.

"Військово-повітряні сили, протиракетні і космічні війська будуть об'єднані під одним командуванням", - цитує британське видання російського міністра.

Шойгу додав, що нові аерокосмічні війська потрібні країні через зростання важливості захисту повітряного простору в сучасних військових умовах. Держані ЗМІ Росії оголосили, що новий рід військ буде захищати країну "від будь-яких атак з повітря чи космосу і швидко на них відповідати". Аерокосмічні війська матимуть на озброєнні ракети С-400 класу "земля-повітря", які здатні знищувати балістичні ракети і літаки в радіусі 400 кілометрів. Також вони отримають нові ракети С-500, здатні збивати міжконтинентальні ракети на краю земної атмосфери.

Також російські аерокосмічні війська будуть проводити військові операції в космосі, зокрема запускати супутники для попередження можливих ядерних ударів. На чолі новостворених сил стане генерал Віктор Бондарев.

Російський військовий експерт Ігор Коротченко вважає, що створення нового роду військ має на меті "захистити Росію він будь-яких загроз, в тому числі з боку США і НАТО". В цей же час, російський експерт нічого не сказав про те, яким країнам насправді загрожує Росія. Окрім військової агресії проти України, Москва неодноразово погрожувала своєю ядерною зброєю і країнам Заходу, зокрема Данії. Російський посол в Копенгагені сказав, що його країна націлить ядерні ракети на флот маленької північноєвропейської держави, якщо вона розмістить на своїй території американські системи ПРО.

16 червня президент РФ Володимир Путін заявив, що в 2015 році Росія поповнить свої ядерні сили 40 новими міжконтинентальними балістичними ракетами, для захисту від яких начебто марна будь-яка система протиракетної оборони.

А Віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін заявив, що модернізація ядерного потенціалу Росії ніяк не суперечать міжнародним зобов'язанням, які взяла на себе Москва.

У свою чергу, генсек НАТО Йенс Столтенберг назвав цю заяву Путіна про озброєнні російської армії новими міжконтинентальними балістичними ракетами небезпечним брязканням зброєю. Глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр назвав плани Путіна щодо розширення свого ядерного арсеналу рефлексами епохи "холодної війни".

Видання Washington post писало, що російський президент нагадує про ядерний арсенал, тому що його армія і економіка занадто слабкі, щоб кидати виклик ЄС і США.