Глава пентагону Ештон Картер заявив, що Росія "брязкає ядерною зброєю", а також намагається змінити існуючий світовий порядок і порушити стратегічну стабільність.
"Брязкання Росією ядерною зброєю найбільше хвилює і викликає питання у сфері дотримання російськими лідерами зобов'язань щодо стратегічної стабільності, поваги ними норм незастосування ядерної зброї", - сказав Картер.
Також він звинуватив РФ в "порушенні суверенітету України і Грузії, залякування країн Балтії", і підкреслив, що російська операція в Сирії "підливає масла у вогонь конфлікту.
"Ми не прагнемо до "холодної війни", не кажучи вже про "гарячої", з Росією. Ми не хочемо, щоб Росія була нашим ворогом. Але не треба робити помилок: США будуть захищати свої інтереси, інтереси своїх союзників, принциповий міжнародний порядок", - зазначив глава Пентагону.
Він вважає, що "ні Росія, ні Китай не можуть змінити цей порядок, проте в різних областях кидають йому виклик".
"Ми інвестуємо в технології, які відповідають протистояння російським провокацій, зокрема, нові безпілотні системи, нові дальні бомбардувальники, інноваційні технології", - повідомив Ештон Картер.
Крім цього, він звинуватив Китай у "зростаючі амбіції", нарощування військової потужності і загрозу країнам Азіатсько-Тихоокеанського регіону застосуванням сили для вирішення територіальних суперечок.
Однак Картер не виключив можливість співпраці з Росією в тих аспектах, де "інтереси збігаються", наприклад, припинення громадянської війни в Сирії.
22 вересня, офіційний представник Держдепартаменту США Марк Тонер звинуватив Росію в порушенні Мінських угод і заявив, що в даний час з Кремлем не можна вести справи "як зазвичай".
Раніше головнокомандувач військами НАТО генерал Філіп Бридлав знову озвучив свою позицію щодо того, що Росія є головною світовою загрозою. Також він підкреслив реваншистський характер політики Росії.
9 липня американський міністр ВПС Дебора Джеймс заявила, що Росія є найбільшою загрозою національної безпеки Сполучених Штатів, Вашингтон має наростити свою військову присутність в Європі. Також Джеймс висловила своє невдоволення тим фактом, що лише 4 з 28 членів НАТО витрачають 2% ВВП на оборону.
У Комітеті з питань Збройних сил США назвали Росію стратегічною ядерною загрозою.