UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росію не обрали до одного головних органів ООН

Йдеться про Економічну та соціальну Раду Організації Об'єднаних Націй.

РФ поки не вдалося набрати достатньо голосів членів Генасамблеї ООН, щоб обратися до Економічної та соціальної Ради ООН (ЕКОСОР) — одного з шести головних органів Організації Об'єднаних Націй. Ймовірно, причиною стала війна РФ проти України. Про це повідомляє DW.

Зазначається що після п'яти раундів голосування, яке пройшло в Нью-Йорку 10 червня, Росія не змогла отримати необхідні для обрання в ЕКОСОР голоси двох третин країн-членів Генеральної асамблеї ООН.

Зокрема, у першому турі Росія отримала 118 голосів, що на 10 менше, ніж потрібно для обрання. Тому РФ вийшла у другий тур разом із Північною Македонією, яка несподівано показала другий після Росії результат у регіоні «Східна Європа».

У наступних раундах голосування ні Росія, ні Північна Македонія не змогли отримати потрібну кількість голосів. Дипломати пояснюють невдачу Росії узгодженою позицією країн Заходу на чолі зі США, які засудили війну РФ проти України.

10 червня планувалося обрати 18 нових членів ЕКОСОР, обрання 17 кандидатів пройшло успішно. Зазначається, що дата голосування для вибору 18-го члена ЕКОСОР буде оголошена пізніше.

ЕКОСОР координує співпрацю в економічній, соціальній сферах ООН, а також її спеціалізованих установ. До складу Економічної та соціальної Ради входять представники 54 країн, за кожним регіоном планети закріплено певну кількість місць: для прикладу, за Африкою – 14, а за Східною Європою – 6. Кожна країна обирається до ради на трирічний термін за допомогою голосування Генасамблеї ООН. Наразі РФ є членом ЕКОСОР, але її повноваження закінчуються у грудні цього року.

Читайте також: До Радбезу ООН увійшли 5 нових країн

Раніше повідомлялося, що Генасамблея ООН підтримала рішення виключити Росію із Ради ООН з прав людини. На цьому наполягали правозахисники з усього світу. Відкриту заяву, окрім організацій нашої країни, підписали також у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Хорватії, Грузії, Норвегії, Польщі, Сербії та інших країнах.

Чехія увійшла в склад Ради ООН з прав людини замість Росії.

Також Генеральна асамблея більшістю голосів проголосувала за призупинення членства РФ у Всесвітній туристичній організації ООН.