UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російських пропагандистів слід судити, як воєнних злочинців — звернення польських журналістів

Їх зайняття не може називатись журналістикою.

Асоціація журналістів Польщі пропонує судити російських пропагандистів, які видають себе за журналістів, як воєнних злочинців. Відповідну заяву оприлюднено на офіційному сайті організації.

Керівники Асоціації закликали поширити відповідальність за скоєні росіянами злочини проти мирного населення України не лише на «бандитів у російському однострої», але й на «пропагандистів кремлівського режиму».

«Пропагандисти не лише дезінформують світову громадськість про криваву агресію Москви проти України, а й закликають до боротьби з українцями в ім'я імперіалістичних інтересів Путіна та його прихильників», — підкреслюють автори звернення.

Зокрема, судити як воєнних злочинців польські журналісти пропонують Маргариту Симоньян, Владіміра Соловйова, Дмітрія Кісельова та Ольгу Скабєєву.

«Це найвідоміші обличчя російської пропаганди. На жаль, їх набагато більше, з огляду на те що в Росії зараз взагалі немає вільних ЗМІ», — йдеться  в заяві.

Маніпуляції, дезінформація і, насамперед, розпалювання ненависті, заклики до вбивства невинних людей у незалежній країні ніколи не будуть вважатися журналістикою, а центри російської пропаганди ніколи не стануть ЗМІ, впевнені журналісти-підписанти.

Саме тому, підкреслюють автори заяви, світові журналістські організації та національні медіа-асоціації повинні закликати демократичні уряди та міжнародні інституції готувати трибунали для бандитів російської армії, які сіють терор в Україні, а також — для російських пропагандистів, які заохочують до агресії проти України в кремлівських ЗМІ та виправдовують масові вбивства, зґвалтування і пограбування представниками  армії РФ.

Як повідомлялось, МЗС України закликало світ підтримати створення Спеціального трибуналу щодо РФ.

На думку прокурора Міжнародного трибуналу у справі Слободана Мілошевича Джеффрі Найса, Путін знає про злочини своєї армії в Україні, тому, коли війна завершиться, суд над ним буде швидким.

Читайте також: Рідні бійців “Азову” просять “Червоний хрест” втрутитися в процес судилища над військовими

Завершується шостий місяць повномасштабної агресії. І в суспільстві, крім запиту на перемогу, стає дедалі відчутнішим інший запит — запит на справедливість. Ми не знаємо, коли закінчиться активна фаза бойових дій, але очевидно, що саме запит на справедливість супроводжуватиме українське суспільство впродовж десятиліть. Як правильно його задовольнити? Відповідь — у статті експерта з міжнародного кримінального права, кандидата юридичних наук, екс-заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова «Слідами Гааги: чому нам потрібний гібридний механізм правосуддя».