UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російський лейтенант втік у Литву і просить політичного притулку

Запевняє, що не воював в Україні.

Лейтенант-артилерист Іван Корольов дезертирував із російської армії, нелегально перейшов кордон Литви та попросив політичного притулку в країні. За його словами, він «не хотів брати участь у кровопролитній війні».

Після затримання у Вільнюсі Корольова повернули на прикордонний КПП, де він перебував ще добу і звідки зміг поговорити з кореспондентом російської служби BBC.

Читайте також: У Литві проти надання притулку росіянам, бо вважають, що вони повинні воювати. Та є одне "але"

За інформацією видання, росіянин проходив службу у військовій частині 59313-39, яка належить до «Об'єднаного стратегічного командування Східного військового округу». У звичайний час частина дислокується в селищі Тейсин Хабаровського краю.

«Третього серпня я вирішив покинути Російську Федерацію у зв'язку з тим, що не хотів брати участь у кровопролитній війні, яку розв'язала моя держава. Наразі я перебуваю в Республіці Литва, де попросив політичного притулку», - сказав Корольов.

Читайте також: Мамедов про російських дезертирів: «Перед наданням політичного притулку, треба перевіряти, чи не вчиняли вони воєнних злочинів в Україні»

Росіянин запевняє, що був заступником начальника складу обліково-операційного відділення польового артилерійського складу, але не воював на території України.

«Я брав участь у СВО, але перебував весь цей час на території РФ. На території України я не був. Ми займалися забезпеченням російських військ боєприпасами. Ми приймали боєприпаси з усієї Росії, з усіх частин, з усіх арсеналів і розподіляли їх бригадам, частинам безпосередньо в Україну».

Водночас BBC зауважує, що не має незалежного підтвердження слів Корольова. Також артилерист ворожої армії повідомив, що його відправили до міграційного центру в Пабраді, де він перебуватиме, доки литовська влада розглядатиме його заяву на політичний притулок.

Читайте також: В Німеччині ухилення від мобілізації вважатимуть достатньою підставою для надання політичного притулку росіянам

Нагадаємо, французький Національний суд у справах притулку вирішив, що росіяни, які ухилилися від мобілізації або дезертирували з армії РФ, можуть отримати статус біженця.