UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські військові кораблі здійснили черговий візит на Кубу

Гавана називає прибуття кораблів РФ рутинним.

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

У суботу, 28 липня, жителі Гавани спостерігали за російськими військовими кораблями, які вдруге за кілька місяців прибули з візитом. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Росія вербує найманців на Кубі — МЗС у Гавані

Навчальний корабель "Смольный", патрульне судно "Неустрашимый" і кораблі підтримки, всі з Балтійського флоту РФ, мають покинути порт Гавани у вівторок, 30 липня.

У короткій заяві збройних сил Куби чергове прибуття російських кораблів описано як рутинний захід.

“Розгортання російських сил в Атлантиці не становить прямої загрози або занепокоєння для Сполучених Штатів”, - заявив представник Північного командування Збройних сил США.

Напруженість у відносинах між Вашингтоном і Росією зросла після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в 2022 році, а російська військово-морська активність, хоча і є звичною в Атлантиці, посилилася на тлі підтрима Києва з боку США, кажуть американські чиновники.

Тим часом відносини між союзниками часів холодної війни - Росією й Кубою, помітно покращилися, поки Гавана бореться з економічною кризою, в якій звинувачує здебільшого американські санкції.

Контакти на високому рівні між двома країнами зросли до рівня, небаченого з часів розпаду колишнього “благодійника” Куби, Радянського Союзу, а президент Куби Мігель Діас-Канель чотири рази відвідав Москву.

Росія відправляє нафту, борошно і все більшу кількість туристів до карибської країни, якій бракує грошей і товарів. Жителі Куби страждають від щоденних відключень електроенергії та інших негараздів, що призводить до протестів і рекордної міграції.

Читайте також: Куба, що знаходиться в кризовій ситуації, виявилася затиснутою між союзником Росією і сусідніми США.

Минулого місяця фрегат і атомний підводний човен ВМФ Росії “грали м'язами” в порту Гавани, менш ніж за 160 км від Флориди. Однак це, за словами США та Куби, не становило жодної загрози. Водночас такий візит розцінювався як демонстрація сили з боку Москви на тлі зростання напруженості через війну РФ проти України.