UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російська автократія не пройде. Путін уже програв – Rzeczpospolita

У довгостроковій перспективі війну для Путіна вже програно. Втоплення України в крові лише посилить західні санкції та віддалить лідерів Китаю.

В Інтернеті російські знаменитості знищують айфони, кричать про бойкот західних товарів та відрізають Захід від російської сировини. Знаменитий православний священик під виглядом святих ікон розповідає, що завдяки цій “визвольній війні” через півроку чи рік на Росію чекає небувалий економічний та духовний розвиток, тому що "ланцюги, що сковують країну, нарешті впали". Знищену продукцію Apple можна легко замінити на російський смартфон Айя Т1, - стверджує депутат Марія Бутіна. Богуслав Хработа в польській газеті Rzeczpospolita пише, що на тлі цього марення в кращому разі процвітає воістину штурмова пропаганда підконтрольних Кремлю радіо та телебачення про "спецоперацію", "нацистів" та "історичну правоту" дій Кремля.

Автор пише, що шанси Путіна невеликі. У нього не вистачить грошей, щоб витерти сльози всім московським впливовим людям, яких відключили від Facebook та Instagram (перспектива знищення всіх сумок Louis Vuitton та Hermes ще страшніша).

Сотні тисяч росіян тікають із країни, де офіційний курс долара вже сягає 134 рублів. На чорному ринку – удвічі більше. І, нарешті, державний продукт Росії, смартфон Ayya, оснащений процесором від Media Tek, який постачається з Тайваню, що більш співзвучно із Заходом. Іншими словами, жодна пропаганда не зможе приховати той факт, що виробники ікри, чистої горілки та легендарних бабусь приречені на західні технології у всіх інших областях.

Послідовний бойкот зупиняє російські літаки, танки, радари, а згодом і гірничодобувні компанії, комп'ютерні системи та телебачення. Хіба що... китайці. Вони дійсно мають технології, що дозволяють вирішити хоча б частину проблем Росії. І, схоже, саме це полягає в концепції Путіна. Заморозити стосунки із західним світом та прив'язати себе до Китаю. Створити на противагу демократичним країнам великий євразійський блок об'єднаних тираній. Заснована на окремих цінностях, власних правилах, технологіях та величезній нищівній силі.

Ця ідея - очевидно - відсилає до принципу "залізної завіси", поділу світу на дві системи, що не співпрацюють. Однак у наш час це очевидна нісенітниця, наголошує Хработа.

По-перше, слід пам'ятати, що попередня версія цієї системи закінчилася поразкою тоталітаризму. По-друге, послідовна реалізація цієї моделі означала б відсічення не лише Росії, а й Китаю від будь-якої міжнародної співпраці та похорону правил СОТ. Згадаймо, що в більшості випадків успіхи технологій КНР засновані на копіюванні американської технічної думки. Нова модель "залізної завіси" Путіна означатиме не лише припинення торгівлі з Китаєм, а й закриття європейських та американських компаній та університетів для сотень тисяч китайців. Чи хвилює це Пекін? Абсолютно ні.

Тому мине зовсім небагато часу, і Путін почує від товариша Сі, що Піднебесна не має наміру тонути разом із кремлівськими безумцями.

У довгостроковій перспективі це війна, яку Путін програє. Утоплення України в крові лише посилить західні санкції та віддалить китайське керівництво. Сам Владімір Путін ще глибше потоне у власному божевіллі, так добре відомій російським правителям, поки на його місце не прийде сучасний Пален. Тиранія зазвичай закінчується так.