UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російська агресія проти України «можливо, спровокована», заявив Папа Римський

У ескалації конфлікту Папа Франциск вбачає певну відповідальність Північноатлантичного Альянсу, адже не був врахований імперіалістичний характер росіян.

Аналізуючи причини російсько-української війни, Папа Римський Франциск вважає, що очільника Кремля певним чином спровокували. В нещодавньому інтерв'ю понтифік засудив «лють і жорстокість російських військ», проте застеріг від шаблонного визначення добра та зла, повідомляє The Guardian із посилання на єзуїтський журнал La Civiltà Cattolica.

«Нам треба відійти від звичайного шаблону Червоної Шапочки, коли Червона Шапочка була хорошою, а вовк - поганим», - цитує видання Папу Франциска. «З'являється щось глобальне, і всі елементи дуже переплетені».

Імовірно цими словами понтифік натякнув на певну долю відповідальності НАТО, на його думку, за військове вторгнення Росії в Україну.

Читайте також: Папа Римський готовий поїхати у Москву, аби зустрітися з диктатором

В інтерв'ю Папа Франциск згадав розмову з главою держави, ім'я якої він не назвав, на передодні війни. Ця «мудра людина, яка мало говорить» заявила, що є вкрай стурбованою стосовно курсу, яким рухається Північноатлантичний Альянс. І на запитання Папи Римського, що саме його занепокоює, він відповів: «Вони гавкають біля воріт Росії. Вони не розуміють, що росіяни є імперіалістами і не можуть припустити, щоб до них наблизилася якась іноземна сила».

Після цього понтифік закликав не вважати його «пропутинським», і що він не знімає відповідальності з російського керівництва за «порушення принципу самовизначення народів». Папа Франциск також вважає, що Росія серйозно «прорахувалася» у цій війні.

Читайте також: Папа Римський назвав варварством бомбардування Росією Маріуполя

«Правда і те, що росіяни думали, що все закінчиться за тиждень. Вони зіткнулися з хоробрими людьми, людьми, які борються за виживання і мають історію боротьби», - сказав понтифік.

Проте він все ж таки не полишає надії зустрітися з патріархом російської православної церкви Кирилом.