UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія знайшла спосіб уникнути дефіциту бензину після атак безпілотників на НПЗ

Зростання імпорту з Білорусі – у 5 разів 

Росія рятує власний ринок від дефіциту бензину після успішних атак НПЗ країни-агресора. Бензиновий голод РФ рятує імпорт з Білорусі. Про це повідомляє Reuters, з посиланням на власні джерела.

Читайте також: Reuters назвало російські НПЗ, які були атаковані українськими безпілотниками в першому кварталі 2024 року

Росія є одним із потужних експортерів бензину, але наразі втрачений потенціал відновити неможливо, тому постачальники вирішили терміново замовити великі обсяги постачання бензину з Білорусі. Ці численні угоди на постачання важливого для господарства та для продовження агресії палива стали реальністю на тлі повної заборони експорту палива з 1 березня, внаслідок очікуваного суттєвого скорочення виготовлення бензину.

Зростання імпортних поставок збільшує вартість палива, однак Росія продовжує купляти бензин, оскільки це найбільш раціональний спосіб наситити внутрішній ринок необхідним стратегічним ресурсом.

В березні Росія збільшила імпорт бензину з Білорусі у 5 разів

В першій половині березня імпорт виріс у 5 разів і склав майже 3 000 тонн. У лютому такі поставки не досягали 600 тонн, а в січні Білорусь взагалі не експортувала бензин. Водночас Росія, за даними джерел видання, ще не має остаточно розв'язання проблеми, оскільки необхідність постачання палива зростає, а потужності Білорусі не є настільки великими. Тривають міжурядові перемовини, які поки що не мають остаточного результату.

Екскомандувач Сухопутних сил США у Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес заявив, що Київ має ігнорувати заклики США щодо обмеження ударів по нафтопереробним заводам РФ. "Сподіваюся, що це неправда. Та, на жаль, у це можна повірити. І якщо хтось із нашого уряду повідомив таке українцям, - це абсолютно жахлива рекомендація. Україна має її ігнорувати. НПЗ є законними цілями", – зазначив Ходжес.

"Погіршує ситуацію те, що це відбувається після нищівного удару Росії по українських цивільних об’єктах. Але і вказує на той факт, що адміністрація досі чітко не визначилася, якою має бути розвʼязка. Якою є мета? Чому ми не говоримо, що хочемо перемоги України, не зосереджуємося на цьому? Нам вкрай потрібні стратегічна чіткість і пріоритети", – додав він.