UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія протестує свою вакцину від COVID-19 на тисячах осіб. Її ефективність не доведена та викликає побоювання у ВООЗ

Влада РФ серйозно порушила протокол, не провівши масштабних випробувань своєї вакцини перед її ліцензуванням. Але Путін ще на початку серпня заявив, що вакцина готова. Тільки зараз РФ починає кінцевий етап випробувань вакцини, після якого можна буде говорити про її ефективність.

Росія проведе післяреєстраційного дослідження російської вакцини від коронавірусу "Супутник V" на 40 тисячах добровольців, повідомив російському державному агентству "ТАСС" в Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології.

Російська вакцина ще не пройшла розширені випробування, які зазвичай потрібні для доказу її ефективності перед ліцензуванням, що є серйозним порушенням наукового протоколу. При цьому російські чиновники стверджували, що вакцина забезпечить стійкий імунітет до COVID-19, але не надали доказів. У ВООЗ нагадали Москві, що вітають всі досягнення в розробці вакцин, але кожна вакцина повинна проходити одні й ті ж клінічні випробування.

"Нам 11 серпня цього року видано реєстраційне посвідчення на застосування цієї вакцини... Ця постанова зобов'язує нас провести додаткові, розширені клінічні дослідження. Ми зараз погодили великий протокол на 40 тисяч осіб", - розповіли в російському Центрі.

У РФ кажуть, що хочуть не тільки вивчити імуногенність та безпеку вакцини, а й оцінити її епідеміологічну ефективність.

Президент РФ Володимир Путін на початку серпня оголосив, що Росія першою у світі зареєструвала вакцину від коронавірусу. Однак західні вчені підкреслюють, що випробування експериментальної вакцини на десятках тисяч осіб - єдиний спосіб визначити, працює вона чи ні. У Росії ж вакцину поки протестували всього на десятках людей.

Оголошення Путіна викликало тривогу серед світових експертів в області охорони здоров'я. Вони кажуть, що Росія ще не провела масштабних випробувань вакцини, які дозволили б отримати дані про її ефективність та безпечність.

Глава робочої групи по Коронавіруси при уряді Великобританії Кейт Бінгхем заявила, що на Заході не можуть схвалити російську вакцину від COVID-19, оскільки доводять її ефективність дані відсутні.

МОЗ РФ назвав ці сумніви безпідставними.