UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія засудила соратницю Навального Любов Соболь до 1,5 року обмеження волі

Чим ближче в Росії вибори до Держдуми, тим сильніше влада закручує гайки незгодним з режимом Путіна.

Тиск на соратників російського опозиціонера Алєксєя Навального з боку влади країни триває. Нещодавно в Росії заблокували сайти Навального, а сьогодні московський суд засудив його соратницю Любов Соболь до півтора років обмеження волі.

Звинувачення просило для Соболь 2 роки обмеження волі. Тепер їй заборонено брати участь в масових заходах, виходити з дому з 22:00 до 6:00, виїжджати за межі Москви та Московської області. Вона також повинна бути в інспекцію тричі на місяць, повідомив виданню “Открытые медиа адвокат Володимир Воронін. Соболь буде зараховано час під домашнім арештом. Таким чином, термін покарання скоротиться приблизно на пів року і закінчиться в липні 2022, додав адвокат.

Захист буде оскаржувати вирок аж до ЄСПЛ.

Речник суду сказав, що Любов Соболь порушувала положення пленуму верховного суду РФ про відкритість та гласність судочинства, бо "вела фільмування без дозволу".

"Санітарну справу", за якою засудили Соболь, порушили відразу після протестів 23 січня в підтримку Навального. Слідство вважає, що фігуранти закликали людей брати участь в неузгодженої акції на Пушкінській площі, і це створило загрозу масового зараження коронавірусів. Серед обвинувачених у цій справі - брат Навального Олєг, опозиційний політик Ніколай Ляскін, глава "Альянсу лікарів" Анастасія Васільєва, учасниця групи Pussy Riot Марія Альохіна, речниця Навального Кіра Ярмиш та муніципальний депутат Люся Штейн.

Читайте також: Росія оголосила в міжнародний розшук найближчого соратника Навального

У червні Мосміськсуд оголосив «Фонд боротьби з корупцією» та інші організації Навального екстремістськими, соратникам опозиціонера заборонили брати участь у виборах в якості кандидатів.

США та Євросоюз ввели санкції проти російських чиновників через отруєння Алєксєя Навального. 

Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Чи становить він реальну загрозу для путінського режиму? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний», а також в матеріалі Андреаса Умланда «Як ставитися до феномена Навального» у ZN.UA.