UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія забезпечує зброєю військову хунту М'янми

РФ освоюється у клубі країн-ізгоїв. За оцінками експертів, Росія вже поставила правлячій військовій хунті М'янми безпілотники, винищувачі та бронемашини.

Росія та М'янма (Бірма) мають намір поглибити співпрацю у військовій галузі після зустрічі в Москві між головою військової хунти М'янми (Бірми) Мін Аун Хлайном та вищими посадовими особами російського оборонного відомства.

У заяві міноборони РФ йдеться, що зустріч відбулася у понеділок, а Хлайн перебував у Росії із приватним візитом, повідомляє "Голос Америки".

У ході зустрічі підтверджено взаємну зацікавленість у нарощуванні багатопланового співробітництва між військовими відомствами двох країн, йдеться у заяві.

Експерт ООН з прав людини Томас Ендрюс заявив у лютому, що Росія поставила хунте безпілотники, два типи винищувачів та два види бронемашин, одна з яких оснащена системою ППО.

Хаос охопив Бірму (М'янму) з того часу, як військовий переворот на початку 2021 року поклав кінець десятиліттю розвитку демократії, викликавши протести, які придушили війська хунти.

Розслідування ООН показують, що військова хунта робила масові вбивства та злочини проти людства. Експерт ООН заявив, що хунта використовує нову російську та китайську зброю проти мирного населення.

Читайте також: Як Південно-Східна Азія відчула луну війни Росії проти України

Бірма (М'янма), колишня британська колонія, вважається одним із найавтократичніших режимів у світі, незважаючи на проведення у 2022 році виборів, які були піддані критиці як фіктивні.

Після військового перевороту Аун Сан Су Чжі, колишня фактична прем'єр-міністрерка країни, була засуджена до 4 років в'язниці за звинуваченням у підбурюванні до заворушень та порушенні заходів проти COVID.

Читайте також: Під прицілом хунти

Міжнародна репутація Су Чжі похитнулася після геноциду рохінджу у 2016-2017 роках, коли її критикували за невизнання факту репресій у країні.