В рамках видворення десяти американських співробітників посольства США з Росії висилають прессекретаря дипмісії в Москві Ребекку Росс, повідомляють росЗМІ.
15 квітня США ввели щодо Росії новий великий пакет санкцій, який передбачає, серед іншого, висилку з країни десяти російських дипломатів. Їм дали місяць на збори. Росія у відповідь оголосила про контрзаходи.
У російський МЗС був викликаний заступник посла США в РФ, якому вручили ноту про висилку з країни десяти співробітників дипмісії. "Це дзеркальна відповідь на ворожі дії американської сторони проти ряду співробітників російського посольства у Вашингтоні і генерального консульства Росії в Нью-Йорку, безпідставно оголошених персонами нон грата", - пояснили в МЗС РФ.
Крім того, найближчим часом буде юридично оформлено рішення про заборону дипмісіям США наймати адміністративно-технічний персонал з громадян РФ і третіх країн.
Такі обмеження Москва вже вводила в 1986 році, і тоді послу США доводилося самому возити себе на роботу, а його дружині - обслуговувати гостей на прийомах, пише видання.
Нагадаємо, що Сполучені Штати Америки ввели санкції проти Росії за втручання в американські вибори, хакерську атаку SolarWinds і виплату «нагородних» бойовикам в Афганістані за вбивство американських військових. Розпорядження підписав президент Джозеф Байден. За рішенням Мінфіну США, фінустановам країни з 14 червня заборонено брати участь у первинному ринку рубльових і нерубльових облігацій, випущених Центральним Банком РФ, Фондом національного добробуту або Міністерством фінансів РФ, видавати їм позики в рублях або іншій валюті (у перспективі санкції можуть розширені на суверенний борг Росії ).
На практиці запроваджені санкції означають, що Сполучені Штати не купуватимуть державні облігації РФ. «Заборона на купівлю нового боргу Мінфіну Росії, Центрального Банку Росії і суверенних російських фондів - це дуже потужний удар. Це найпотужніші санкції, які вводилися проти Росії з 2014 року», - пише в блозі на LB.ua фінансист Сергій Фурса.
Крім того, Вашингтон офіційно звинуватив російських хакерів «APT 29», Cozy Bear і The Dukes в організації атаки на державні структури США з використанням платформи SolarWinds. Хакери співпрацюють зі Службою зовнішньої розвідки РФ. Шість технологічних компаній із РФ потрапили під санкції за допомогу російським спецслужбам.