UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія вимагає від посла Вірменії пояснень щодо низки «ворожих кроків»

У Москві переймаються через підтримку Вірменією України та посилення співпраці з США

Після того, як у Вірменії заговорили про передачу Україні першого від початку повномасштабного вторгнення Росії гуманітарної допомоги, міністерство закордонних справ РФ викликало посла Вірменії для проведення бесіди. Росіяни сприйняли це як черговий «ворожий крок», який призвів до того, що Вірменія, яка вважалася союзником Москви, дистанціювалася від Кремля. 

Раніше Єреван оголосив, що надасть гуманітарну допомогу Україні, оскільки Росія посилює свої удари по інфраструктурі та цивільним об'єктам, а Анна Акопян, дружина прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна, здійснила офіційний візит до України, що стало рідкісним проявом підтримки, пише Politico.

Читайте також: Вірменія ставить під сумнів свої десятирічні безпекові відносини з Росією – ISW

Водночас Вірменія, яка є членом очолюваного Москвою військового союзу ОДКБ, 5 вересня відкликала свого посланця у військовому блоці. Ще одне рішення, яке засудило Міністерство закордонних справ Росії, – Вірменія заявила 6 вересня, що наступного тижня проведе спільні військові навчання з американськими солдатами.

Цей крок був зроблений через кілька днів після того, як Пашинян заявив італійській газеті La Repubblica, що «наша залежність від Росії в питаннях безпеки була помилкою» на тлі ескалації напруженості у відносинах з сусіднім Азербайджаном. ОДКБ раніше відмовляла Єревану в підтримці, незважаючи на прохання уряду країни. Вірменський прем'єр в інтерв'ю сказав, що Росію ніхто не витісняє з регіону – вона сама йде. Пашинян сказав, що раніше «ми бачили ситуації, коли за один день, місяць чи рік РФ залишала і йшла з Південного Кавказу… той же сценарій може повторитися, одного разу ми просто прокинемося і побачимо, що Росії тут немає».

Читайте також: Вірменія та Азербайджан можуть підписати мирну угоду до кінця року

У червні Пашинян вказав на зростаючий розрив між його країною і Москвою, заявивши: «Ми не є союзником Росії у війні з Україною. І наше відчуття від цієї війни, від цього конфлікту – це тривога, тому що це безпосередньо впливає на всі наші відносини».

8 вересня у Вірменії затримали проросійського блогера та активіста Міку Бадаляна та оглядача радіо Sputnik Вірменія Ашота Геворкяна.