UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія відступає від лінії фронту, але не йде з Сирії - Reuters

Росія хоче зберегти свої бази у Сирії.

Після падіння режиму президента Сирії Башара Асада Росія переглядає свою військову присутність у країні, але зберігає контроль над ключовими базами, повідомляє Reuters. Відведення російських військ з лінії фронту на півночі Сирії та з районів Алавітських гір не супроводжується евакуацією з двох стратегічних об'єктів: авіабази Хмеймім у Латакії та військово-морської бази у Тартусі.

Супутникові знімки показують наявність великих транспортних літаків Ан-124 на авіабазі Хмеймім, що вказує на активне транспортування техніки. зберегти свої позиції. Деякі джерела підтверджують відправлення частини обладнання та персоналу, включаючи старших сирійських офіцерів, назад до Росії. Однак російські військові продовжують переговори з новою владою Сирії, прагнучи зберегти свої позиції.

Читайте також: Блінкен та арабські країни обговорювали перехідний період Сирії після падіння Асада

Російські офіційні особи, а також представники сирійської армії наголошують на тому, що перегрупування військ і переміщення техніки є частиною стратегії адаптації до змін на місцях.

Президент Асад, чий режим був підтриманий Москвою з моменту її втручання в громадянську війну в 2015 році, був евакуйований до Росії, де йому надано притулок. Тим часом представники сирійської опозиції заявляють, що питання, пов'язані з російською військовою присутністю, вирішуватимуться в майбутньому в рамках переговорів та з огляду на думку сирійського народу.

Падіння Асада створює нові умови для розбудови політичного та військового ландшафту Сирії, а також ставить під сумнів стійкість російської стратегії у регіоні.

Військова присутність Росії у Сирії залишається стратегічним елементом її глобальної політики.

Військово-морська база в Тартусі:

Є єдиним російським пунктом технічного обслуговування та постачання в Середземному морі. Була побудована у 1971 році та надана Росії на безоплатній основі терміном на 49 років у 2017 році після її активного втручання у сирійську громадянську війну. Використовується як платформа для підтримки російських операцій у регіоні, включаючи розгортання флоту та постачання угруповань в інших зонах конфлікту, таких як Лівія.

Авіабаза Хмеймім:

Виконує роль перевалочного пункту для операцій Росії у Сирії та Африці. Супутникові знімки зафіксували транспортування техніки та вантажів, включаючи використання Ан-124 для відправки обладнання з Сирії до Лівії через Кавказ.

У Середземному морі, неподалік Тартуса, пришвартовані російські фрегати і танкер, що свідчить про продовження морської активності.

Збереження контролю над Тартусом та Хмеймімом залишається пріоритетом для Росії, незважаючи на зміну ситуації в Сирії.

Докладніше про те, як падіння режиму Асада в Сирії може масштабно вплинути на Україну, читайте у статті В'ячеслава Лихачова.