UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія відкликає посла у Вірменії

РФ звинувачує Вірменію у краху двосторонніх відносин.

Росія відкликала свого посла у Вірменії Сєргєя Копиркіна "для консультацій" на тлі погіршення відносин між двома країнами.

Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова розповіла, що посла викликали у Москву, але не назвала жодних причин такого кроку, пише "Радіо Свобода".

Читайте також: Пашинян заявив, що Вірменія не є союзницею Росії у війні проти України

Вірменський прем'єр-міністр Нікол Пашинян заявив, що дві країни-члени очолюваної Росією Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) допомагали Азербайджану готуватися до війни в Нагірному Карабасі у 2020 році.

Захарова закликала політика назвати ці країни. Вважається, що Пашинян мав на увазі Росію та Білорусь.

Вона також додала, що Росія начебто "неодноразово намагалася зупинити війну", вказавши на відмову Пашиняна в жовтні 2020 року від угоди про припинення вогню, укладеної за посередництва Москви і прийнятої Азербайджаном. Вірменія зазнала ще більших територіальних втрат, перш ніж Пашинян погодився на ще одне перемир'я за посередництва Росії через два тижні.

Відтоді російсько-вірменські відносини значно погіршилися: Єреван прагне тісніших зв'язків із Заходом і звинувачує Москву в невиконанні своїх зобов'язань щодо безпеки Вірменії.

Пашинян неодноразово погрожував вивести свою країну з ОДКБ, що змусило міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова звинуватити адміністрацію Пашиняна в тому, що вона "веде справи до краху російсько-вірменських відносин" за вказівкою Заходу.

Нагадаємо, Пашинян раніше говорив, що Вірменія не збирається вести війну за Нагірний Карабах. Він додав, що його країна "не має жодних претензій" за межами своїх міжнародно визнаних кордонів.

Читайте також: У Вірменії заявили, що не даватимуть гроші ОДКБ

У Єревані побоюються нового збройного конфлікту з Баку. В теперішніх умовах нова війна стала б крахом для Вірменії. Та чи розкриється російська «парасолька безпеки» над цією південнокавказькою країною?

Про те, "Як і чому Вірменія йде від Путіна", читайте в статті Володимира Кравченка.