UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія веде переговори з Україною не для того, щоб закінчити війну - президент Естонії

Він розповів про свою розмову з російським послом, який зізнався, що Москва не шукає миру.

Російську війну проти України потрібно якомога швидше зупинити. Але не ціною будь-яких поступок з боку Києва. Про це під час конференції в Atlantic Council сказав президент Естонії Алар Каріс. Він також висловив сумнів, що нинішні мирні переговори, черговий раунд який сьогодні пройшов у Туреччині, принесуть результат.

Естонський президент пояснив свій скепсис, розповівши про розмову з послом Росії в Таллінні.

«Я говорив з послом Росії в Естонії. Він сказав мені: «Я не думаю, що будуть якісь результати цих переговорів». За його словами, війна навряд чи скінчиться скоро. Ось що він мені сказав. Це той самий посол, якому я особисто вручав вірчі грамоти», - сказав Каріс.

На думку президента Литви Гітанаса Науседи, для досягнення миру потрібно зробити все можливе, щоб війна була провальною для Росії. Він вказав, що українці досі невтомно захищають свою країну. Але для наближення миру потрібні й інші заходи.

«Ми повинні говорили про вплив наших санкцій. Так, вони вже були досить потужними. Але досі вони мали лише обмежений макроекономічний вплив на Росію. Тому ми повинні говорити про посилення цих санкцій. Потрібно говорити про виключення всіх банків Росії від SWIFT, про обмеження стратегічно важливих для Росії ресурсів, зокрема про її нафту, газ, паливо для ядерних реакторів. Під тиском повинні бути не лише російські олігархи. Весь російський середній клас повинен відчути на собі негативні наслідки цієї війни», - наголосив Науседа.

Він також додав, що Захід повинен також попрацювати над тим, щоб закрити всі лазівки, які дозволяють обійти санкції. Крім того, президент Литви вказав на те, що деякі країни можуть спробувати допомогти Москві уникнути усіх запроваджених обмежень. Зокрема, це може зробити Китай.

За підсумками сьогоднішніх переговорів в Стамбулі голова російської делегації Владімір Мєдінській після переговорів заявив, що Росія не проти вступу України у Європейський союз, при цьому Київ обіцяє відмовитись від вступу до військових союзів. Також Україна відмовляється від прагнення повернути Крим та Донбас військовим шляхом, а також Україна оголошує себе постійно нейтральною державою під міжнародно-правовими гарантіями.

У свою чергу Михайло Подоляк сказав, що питання майбутнього Криму та Донбасу буде обговорюватись в рамках переговорів між президентами України і Росії.