UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія та Іран готуються підписати угоду про «всеосяжну співпрацю» – Reuters

Подібну угоду Росія має з КНДР.

Президент Ірану Масуд Пезешкіан

Президент Ірану Масуд Пезешкіан

Президент Ірану Масуд Пезешкіан візьме участь у майбутньому саміті БРІКС, який пройде в Росії на тлі загострення відносин із Заходом через співпрацю двох країн у військовій сфері, зокрема через постачання балістичних ракет для війни проти України.

Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Іран визнав відправку ракет до Росії в обмін на соєві боби й пшеницю — The Telegraph

Посол Ірану в Росії Казем Джалалі 15 вересня підтвердив, що Пезешкіан буде присутній на саміті групи великих економік БРІКС, який відбудеться в Казані з 22 по 24 жовтня. Під час заходу іранський лідер планує зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним. Очікується, що Іран та Росія мають намір підписати двосторонню угоду про «всеосяжну співпрацю», яка охоплюватиме різні сфери взаємодії між державами.

Нагадаємо, напруження у відносинах між Іраном і Заходом зросло після того, як державний секретар США Ентоні Блінкен заявив про постачання Росії іранських балістичних ракет. За словами Блінкена, Москва, ймовірно, планує використати ці ракети в Україні протягом кількох тижнів. Він також зазначив, що співпраця між Росією та Іраном становить загрозу для європейської безпеки.

Читайте також: Візит Путіна до Північної Кореї: РФ та КНДР підписали договір про всеосяжне стратегічне партнерство

За даними західних ЗМІ, Іран вже передав РФ близько 220 балістичних ракет. Експерти стверджують, що мова йде про  Ababil та Fath-360. Вони можуть бити на відстань до 86 та 120 км відповідно.

У відповідь на це, США, Німеччина, Велика Британія та Франція запровадили нові санкції проти Ірану, включно з обмеженнями щодо національної авіакомпанії Iran Air. Однак міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заперечив звинувачення, заявивши, що Іран не постачав Росії балістичних ракет. Він також підкреслив, що санкції не сприятимуть вирішенню проблеми, наголосивши на необхідності дипломатичного підходу.

Читайте також: На що здатні іранські ракети, які нібито вже отримала Росія

Для того щоб Іран повною мірою відчув наслідки поставок своїх балістичних ракет Росії, Україна та її партнери мають виступити єдиним фронтом.

Але чи готовий до таких  дій Ізраїль? Арабські країни? Захід?

«Чим відповість Україна на поставки Іраном ракет Путіну», читайте в статті оглядача відділу міжнародної політики ZN.UA Володимира Кравченка.