За 8 років Росія не змогла досягти цілей стратегії імпортозаміщення, в тому числі заборонених до ввезення в рамках контрсанкцій 2014 року, пише російська газета «Коммерсант» з посиланням на дослідження національного рейтингового агентства (НРА). Аналітики кажуть, що більшість товарів все-таки ввозиться з країн, які не потрапляють під ембарго.
Після того як Росія окупувала Крим, частина Донбасу й потрапила під санкції Москва ввела ембарго на продукти з країн Заходу. Тоді російські чиновники апелювали до стратегії імпортозаміщення 2012 року. В "відповідь" у 2014 році Росія заборонила імпортне м'ясо, рибу, молочку, сири, овочі та фрукти з Європейського Союзу і США. У 2015 році Москва розширила санкції на Албанію, Ліхтенштейн, Ісландію та Чорногорію. Пізніше в цей список потрапила й Україна.
Влада РФ планувала поступово почати виробництво всіх цих продуктів в Росії. Дослідження показало, що це вдалося зробити тільки частково.
У червні Євросоюз продовжив санкції проти Росії, а в кінці листопада Владімір Путін продовжив заборону на ввезення європейських продуктів до кінця 2021 року.