UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія призупинила перевезення озброєнь із КНДР морем − NK Pro

Наразі кораблі стоять у Владивостоці.

Російська Федерація призупинила перевезення озброєнь із Північної Кореї морським шляхом. Можливо, це пов’язано з проблемами на заводах у КНДР. Однак поставки можуть тривати залізницею чи літаками.

Про це йдеться у розслідуванні порталу NK Pro.

Читайте також: Поки світ дивився в інший бік, Північна Корея почала становити велику загрозу — The Wall Street Journal

Супутникові знімки свідчать, що судна не з’являлися у порту Расон із жовтня. 4 лютого російське вантажне судно Lady R повернулося в порт, але лише для того, щоб замінити інше судно, яке нещодавно вирушило у китайський порт, імовірно, для технічного обслуговування.

Саме Lady R з 28 жовтня до 10 січня знаходилося на ремонті на «Дальзаводі» у Владивостоці.

«Невдовзі після того, як на початку лютого судно перевезло контейнери у російський порт «Східний», вся морська операція, схоже, призупинилася», − йдеться у публікації.

Читайте також: Сподіваюсь Кім отримав додаткову гарантію, — у Держдепі пожартували про "розкішне авто" виробництва Росії

Штабелі контейнерів, доставлені Maia-1 і Lady R на початку лютого, залишалися на тому ж місці на пірсі №1 протягом останніх тижнів, що може свідчити про те, що вони порожні або немає нагальної потреби повертати їх до Північній Кореї.

Наразі судна-перевізники стоять на якорі біля Владивостоку, свідчать супутникові знімки.

«Невідомо, чи пов'язане простоювання з виробничими проблемами на збройних заводах КНДР, чи є інші причини. Однак інші ознаки вказують на відновлення операції в майбутньому. Також не можна виключати, що зброя переправляється у Росію повітряним або залізничним транспортом», − підсумовується у матеріалі.

Читайте також: З вересня РФ отримала від КНДР понад 10 тисяч контейнерів з боєприпасами – Держдеп США

Нагадаємо, міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік говорив, що КНДР відправила до Росії близько 6 700 контейнерів, які можуть містити близько трьох мільйонів артилерійських снарядів калібру 152 мм. Він також зазначав, що заводи Північної Кореї з виробництва боєприпасів працюють на повну потужність, щоб постачати зброю в Росію в обмін на продукти харчування та інші товари першої необхідності.

Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула, адже воно подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик − пише Наталія Бутирська у статті «Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні».