UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія отримує іноземні літаки, незважаючи на санкції ‒ ЗМІ

Туреччина і Оман ‒ серед ключових транзитних точок.

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну Європейський Союз і США запровадили жорсткі санкції щодо авіаційного сектору Росії. Заборони стосуються постачання літаків іноземного виробництва, запчастин до них, а також ремонту й обслуговування повітряних суден за кордоном. Десятки російських літаків були заарештовані в інших країнах, а ті, що залишилися, ремонтують за допомогою "канібалізації" ‒ використання запчастин з інших літаків. Водночас Росія продовжує імпортувати авіаційну техніку, обходячи санкції через треті країни.

За даними видання "Вёрстка", яке посилається на закриту митну статистику, у 2024 році до Росії ввезли щонайменше 28 літаків іноземного виробництва. Серед них ‒ як літаки малої авіації, так і великі пасажирські лайнери.

Читайте також: Ключові путінські олігархи обходять санкції та заробляють мільярди на торгівлі з ЄС ‒ ЗМІ

Найчастіше літаки, заборонені до експорту в Росію, у 2024 році постачали через Туреччину (11 разів). Також були зафіксовані випадки транзиту через Оман (3 рази), Об’єднані Арабські Емірати та Німеччину (по 2 рази). Іншими країнами відправлення були Сербія, Швеція, Казахстан, Китай і Монголія.

У кількох митних деклараціях відправники були приховані, але зазначено країни-торговці, такі як Ірландія та Кіпр.

Серед літаків, ввезених до Росії в обхід санкцій, 14 ‒ американського виробництва, 7 ‒ канадського, і ще 6 ‒ французького. Журналісти зазначають, що дев’ять із цих літаків імпортовані компаніями бізнесмена Євгена Кабанова. Він активно рекламує свої послуги з перевезення літаків у Telegram-чатах, пропонуючи допомогу з імпортом до Росії.

Читайте також: Російські оборонні заводи переоснащують західним устаткуванням в обхід санкцій - InformNapalm

Нагадаємо, Рада Євросоюзу ухвалила 15-й пакет економічних та індивідуальних санкцій проти РФ за ведення війни проти України. Обмеження націлені на тіньовий флот Владіміра Путіна, а також на послаблення військово-промислового комплексу РФ.