UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія офіційно викреслює "Талібан" зі списку терористичних організацій - це вже тільки справа часу

Таким чином Росія намагається показати, що вона не ізольована країна, а має близьких по духу союзників  

Спецпредставник президента РФ з питань Афганістану Замір Кабулов заявив про рішення виключити афганський ісламістський рух «Талібан» зі списку терористичних організацій. За його словами, це рішення вже «ухвалене на найвищому рівні» і про нього «незабаром буде оголошено».

Про це повідомив Центр протидії дезінформації у Телеграмі.

Читайте також: Таліби заборонили спеціальному доповідачу ООН з прав людини в'їзд до Афганістану

Вперше про такий крок влада РФ заговорила ще в травні цього року – тоді російський президент Путін заявив, що потрібно «вибудовувати відносини з талібами», адже вони є фактичною владою в Афганістані. Але насправді Росія вже давно співпрацює з ісламістським рухом, залучає його до всеросійських заходів (участь у економічному форумі 2022 року), знаходить спільну мову у антизахідній риториці.
 
З того моменту, як таліби захопили владу в Афганістані, РФ запрошувала цих міжнародних ізгоїв на економічні форуми та навіть укладала з ними угоди. Таким чином москва намагається посилити свій вплив у Центральній Азії, видаючи себе за «гаранта безпеки і стабільності» в регіоні після виведення американських військ з Афганістану.  

Окрім безпекових інтересів, російські посадовці вказують на потенціал Афганістану як транзитного хабу для експорту російського газу до Індії та інших товарів до портів Пакистану. Це може бути одним зі шляхів для обходу антиросійських санкцій. 

Читайте також: Лідери Талібану вводять жорстокі обмеження щодо жінок, але не щодо власних дочок

Росія не єдина, хто налаштовується на довгострокову співпрацю з "Талібаном". У червні зі списку терористичних організацій "Талібан" викреслив Казахстан, у вересні - Киргизстан. Мотив однаковий: налаштування діалогу з Афганістаном і "розуміння того, що цей режим надовго". 

 Те, що ісламістський рух «Талібан» відомий своєю репресивністю, порушенням прав жінок, стратами людей та, свого часу, підтримкою ватажка «Аль-Каїди» Усами бен Ладена – архітектора терактів 11 вересня 2001 року у США, ці країни не обходить.