UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія може втратити ворота нафтового експорту – OSINT-аналітик

Атака на нафтогавань «Шехсаріс» неподалік Новоросійська може бути пробною кулею.

Атака на нафтогавань «Шехсаріс» поблизу Новоросійська у Краснодарському краї, в якій росіяни звинувачують надводні дрони, є важливою з погляду можливості РФ експортувати свої енергоресурси морем, наголошує OSINT-аналітик InformNapalm Антон Палушко.

«Комплекс у бухті Новоросійська є одним з найбільших на півдні Росії. Такі собі ворота російського нафтового експорту у світ. Ворота поступово зачиняються санкціями, але на всяк випадок у вигляді цвяхів в них постукав ще й дрон», - зазначає Павлушко.

У ніч на 18 листопада від атаки постраждав термінал нафто-переливного комплексу. Стверджувалося, що пожежа не завдала портовій інфраструктурі серйозних збитків. Проте, якщо атаки повторюватимуться, а їхніми об’єктами ставатимуть танкери у бухті, може йтися про повне «відключення» порту від експорту, пояснює аналітик.

«Якщо це наш дрон, то мова йде про відстань застосування у щонайменше 650+ кілометрів, і це звідки не запускай. Дрон спокійно проходить повз Крим і йде далі на Росію», - зазначає Павлушко.

Читайте також: Перший дрон з майбутнього українського флоту назвали «Херсон»

Нагадаємо, у ніч на 18 листопада у порту на мисі Шехаріс пролунав вибух, спалахнула пожежа. Також повідомлялося про начебто знайдені на місці  уламки надводного дрона. Низка російських ЗМІ одразу повідомили, що безпілотник «такий самий, якими атакували кораблі Чорноморського флоту» в окупованому Севастополі.

У «Транснєфті», попри наявність підтверджувального відео, вибух заперечили. Представник компанії Ігор Дьомін заявив: «Нападу морським безпілотником ЗСУ на нафтогавань "Шесхаріс" у Новоросійську не було. Відповідно, жодних пошкоджень там немає».

Комплекс «Шесхаріс» – один із найбільших нафтоналивних комплексів з перевалки нафти та нафтопродуктів на півдні Росії. Він експлуатується з 1964 року і призначений для приймання, зберігання та відвантаження нафти та нафтопродуктів на експорт.