UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія може використовувати людей як зброю – міністр Німеччини

Криза з мільйонами біженців також може бути частиною гібридної війни.

Міністр закордонних справ Німеччини попередила у суботу, що Росія може спробувати спровокувати розкол на Заході за допомогою біженців, оскільки Москва прагне розширити свою «гібридну війну».

«Ця війна ведеться не лише зброєю, а й енергією, і на це ми знайшли відповідь. Але вона також супроводжуватиметься страхом та поділом, і саме цьому ми маємо запобігти», — сказала Анналена Бербок на з'їзді своєї партії зелених.

"У цій ситуації зрозуміло, що буде далі - біженці, і не тільки біженці з України... але оскільки ця гібридна війна, в ній беруть участь і інші країни", - сказала Бербок, вказуючи на Сербію, яку вона звинуватила в тому, що вона пропустила літаки з мігрантами без віз, повідомляє AFP.

Наголосивши, що не може бути ситуації, «коли людей використовують як зброю», міністр сказала, що Німеччина веде переговори з цього питання з Чехією та Словаччиною.

В останні тижні Німеччина попередила про запровадження Белградом безвізового режиму для кількох країн, громадяни яких використовують Сербію як плацдарм для в'їзду до ЄС.

Читайте також: Українські біженці в Росії: "підйомні" стали інструментом тиску, а водою та їжею забезпечують недостатньо

Сербія, кандидат на можливе членство в ЄС, лежить на так званому балканському маршруті, яким мігранти прямують до Західної Європи, рятуючись від війни та злиднів на Близькому Сході, в Азії та Африці.

Хоча цей маршрут уже не такий завантажений, як під час міграційної кризи в Європі в 2015 році, щорічно через регіон, як і раніше, проходять десятки тисяч людей.

Німеччина прийняла понад мільйон мігрантів під час кризи 2015 року, але цей переїзд спричинив глибокий розкол найбільшої економіки Європи.

У звіті Європейської комісії про міграцію та притулок за 2022 рік, опублікованому цього місяця, йдеться, що «зростаюча кількість людей» прибуває до Сербії повітрям через її «безвізовий режим».

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія продовжить статус тимчасового захисту для українських біженців ще на рік.