UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія хоче отримати максимальний доступ до надр Африки

Для цього вона завойовує довіру як урядів, так і пересічних африканців, які, зрештою, починають вірити в Росію-миротворця.

Африканські алмази - одна із цілей

Африканські алмази - одна із цілей

Росія прагне зміцнити свій вплив на країни Африки, аби отримати максимальний контроль над природними ресурсами континенту та логістичними маршрутами, пише у своєму матеріалі  «Ще один фронт Росії» оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.  

Автор нагадує, що Кремль вже встановив контроль над кількома африканськими державами, у надрах яких розташовані родовища алмазів, урану, золота, нафти, літію, титану. При цьому вплив Кремля на ці країни створює можливість дестабілізувати Європу через міграційні коливання.

Водночас експерт вказує, що активна політична діяльність Москви в Африці має на меті відразу кілька цілей:

«Цих цілей Росія частково досягла, що створює додаткові загрози для країн Заходу та України. І не тільки під час голосування в ООН, де близько чверті голосів належать країнам Африки», - зазначає Кравченко.

Читайте також: Росія краде золото в Судані, аби фінансувати війну проти України – CNN

Так, Росія поступово нарощує товарообіг із країнами Африки, куди поставляє зерно, нафтопродукти та зброю. Тим не менше основними торговельними партнерами для Африки все одно залишаються ЄС і КНР, а частка російських інвестицій не перевищує 1%.

«До Африки Москва йде різними шляхами, встановлюючи політичний та економічний контроль над державами. Наприклад, використовує проросійське лобі: хтось із істеблішменту африканських країн закінчував російські виші, хтось просто отримує російські гроші. В агресивній інформаційній роботі обігрують спогади африканців про допомогу СРСР часів холодної війни. Кремль також активно використовує антиколоніальну риторику, проводячи масштабну кампанію з дезінформації», - пише аналітик.

Він підкреслює, що Росія вибудовує в Африці вигідну їй візію війни в Україні – мовляв її веде захід руками своїх «маріонеток», аби знищити РФ. При цьому начебто витрачає на це кошти, які мали йти на допомогу Африці.

Читайте також: Збитий над Суданом літак з росіянами могли використовувати для постачання зброї — ЗМІ

Також, аби втертись у довіру, Кремль списує борги африканським країнам та демонстративно постачає вкрадене в Україні зерно, зрив поставок якого сама ж і організувала.

«Водночас багато жителів африканських країн не замислюються над тим, що саме вторгнення Росії до України 2022 року призвело до зменшення постачання української пшениці та зростання цін на зерно на світовому ринку, що загрожувало голодом для Східної Африки. Дезінформаційна кампанія дає результати: популярність російського прапора та Путіна зростає, а у своїх бідах африканці звинувачують не Росію, а Захід», - вказує оглядач.