UA / RU
Підтримати ZN.ua

Родичі Путіна потрапили під підозру у відмиванні "брудних грошей" у Британії - Financial Times

Одна з фігуруючих у матеріалах слідства компаній, судячи за даними розслідування, належить не кому іншому, як родичам Володимира Путіна, зазначає видання.

Сліди справи щодо відмивання російських "брудних грошей" через естонську філію Danske Bank, де в окремі періоди відбувався прохід до 30 мільярдів доларів на рік, несподівано привели слідство у Лондон, передає ВВС із посиланням на Financial Times.

У нелегальних схемах по відмиванню грошей залюбки брали участь як представники британського бізнесу, так і зареєстровані на території Великобританії компанії, причому у бізнесменів, які вважаються власниками цих компаній, зовсім не проста біографія - так, одна з фігуруючих у матеріалах слідства компаній, Lantana Trade LLP, судячи за даними розслідування, належить не кому іншому, як родичам Володимира Путіна, зазначає видання.

Британські юридичні особи грали ключову роль у структурі більшої частини схем по відмиванню "брудних грошей", які діяли на території колишнього Радянського Союзу; британці складали другу за кількістю, після російських юридичних осіб, групу нерезидентурних клієнтів Danske Bank.

Видання зазначило, що розслідування по Danske Bank і його несподіваний оборот зараз ставлять перед британським урядом гостре питання - чи достатньо країна докладає зусиль, щоб позбутися від заробленої слави однієї з найбільших у світі "пралень" для відмивання "брудних грошей".

Втім, резюмує видання, поки що британські правоохоронні органи традиційно "сплять на посту", як тільки мова заходить про проблеми відмивання грошей, а увесь нещодавній шум навколо цієї проблеми, піднятий у країні, так і залишається всього лише шумом.

Грандіозний скандал із відмиванням російських грошей через датський Danske Bank і пов'язане з цим незалежне розслідування дозволило з'ясувати, що всього за один рік через банк "прокачали" колосальні суми "російських і екс-радянських грошей". Усього суму відмитих грошей обчислили у 30 мільярдів доларів.

Нагадаємо, 13 жовтня 2017 року у Франції Danske Bank запідозрили у тому, що його естонський підрозділ було використано для відмивання 230 мільйонів доларів, викрадених з держскарбниці Росії. Саме цю крадіжку виявив юрист Сергій Магнітський, якого потім забили до смерті у тюрмі.

Компанія Hermitage Capital, на яку працював Магнітський, у 2013 році подала скаргу у Франції на те, що близько 15 мільйонів євро з викрадених у Росії грошей були переведені з російських банків через естонський Sampo Bank на рахунки у Франції. Danske Bank купив Sampo Bank у 2012 році і перейменував його.