UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рівно 73 роки тому Генасамблея ООН створила ЮНІСЕФ

Спочатку метою фонду була допомога дітям, постраждалим від Другої світової війни, однак згодом повноваження ЮНІСЕФ розширили.

У 1946 році 11 грудня Генеральна асамблея ООН створила Міжнародний надзвичайний фонд допомоги дітям. За задумом Генасамблеї ООН, організація, яка допомагала постраждалим від Другої світової війни дітям мала діяти тимчасово. Однак у 1953 році коло її діяльності розширили, а термін повноважень структури продовжили. Тоді ж організація отримала назву ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН).

Штаб-квартира фонду із захисту прав дітей знаходиться в Нью-Йорку. У 1965 році ЮНІСЕФ став лауреатом Нобелівської премії Миру. Серед світових організацій із захисту прав та інтересів дітей ЮНІСЕФ є лідером, працюючи у більш ніж 190 країнах.

Безпосередньо в Україні представництво організації відкрили у 1997 році. З того часу фінансова допомога фонду дозволила розробити та реалізувати в Українській державі низку програм у галузі охорони здоров'я, води і санітарії, освіти та захисту прав дітей.

Від початку війни в Донбасі організація працює над реалізацією ключових зобов'язань із задоволення гуманітарних потреб дітей. Зокрема це доступ до освіти, психосоціальної допомоги, води і санітарії, навчання з питань мінної небезпеки, охорони здоров'я матері та дитини, а також послуг для людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом.

Загалом, у 2019 році ЮНІСЕФ був задіяний у врегулюванні конфліктів у 61 країні і допоміг 53 мільйонам дітей.

Як повідомлялося, у Норвегії ЮНІСЕФ спільно з Європейським інститутом біоінформатики (EMBL), Twist Bioscience та Imagene SA планували провести захід з кодування Конвенції про права дитини на синтетичній ДНК. Захід приурочено до глобальної акції ЮНІСЕФ з привернення уваги до 30 річниці Конвенції ООН про права дитини.