UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рівень вуглекислого газу в атмосфері став найвищим за 800 тисяч років – ABC

Рівень CO2 за рік підвищився на 2,4%.

Новий американський федеральний звіт за 2018 рік показав, що концентрація вуглекислого газу в атмосфері зросла до рівня, якого не було в світі за 800 тисяч років, підкреслюючи незворотні і зростаючі згубні наслідки людської діяльності на планеті, повідомляє ABC News.

Дослідження показало, що глобальна концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягла рекордних 407,4 частин на мільйон протягом 2018 року. Це на 2,4% більше, ніж у 2017 році, і є найвищим в історії спостережень, а також в порівнянні з записами кернів льоду, яким 800 тисяч років", передає американські телеканал CNN.

Наголошується, що це не просто кількість вуглекислого газу, який досяг рекордних показників. Інші парникові гази, такі як метан і закис азоту, також продовжували швидко підніматися в атмосферу. У сукупності вплив глобального потепління було на 43 відсотка вище, ніж в 1990 році, згідно з доповіддю про стан клімату, опублікованому в понеділок Американським метеорологічним суспільством, підрозділом Національного центру екологічної інформації Національного управління по океану і атмосфері.

Кількість вуглекислого газу в атмосфері коливається в залежності від часу року і в Північній півкулі досягає максимуму весною і на початку літа. Разом з тим, середньорічна концентрація СО2 стійко зростає. Ще у 2015 році вона подолала поріг в 400 ppm, а в кінці 2018 року Всесвітня метеорологічна організація оголосила, що середньорічна концентрація зросла до 405,5 ppm. Тепер же був зареєстрований новий рекорд.

Палеонтологічні дані свідчать, що подібний рівень вуглекислого газу спостерігався в атмосфері Землі 3-5 мільйонів років тому. Тоді середня температура на нашій планеті була на 2-3 градуси вищою, а рівень моря – на 10-20 метрів вищим, ніж зараз.

Раніше повідомлялося про те, що в печерах Іспанії та Гібралтару вчені виявили найдавніше забруднення навколишнього середовища, викликане діяльністю людини. У печерах були виявлені виходи на поверхню важких металів: міді, свинцю, цинку і нікелю, датовані початком кам'яної доби. Причиною викидів стали багаття, які розпалювали доісторичні людьми в печерах, гар і попіл від них.