UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рівень схвалення Трампа стабільний на тлі зниження рейтингу уряду

Майже 40% схвалюють його запізнілу реакцію на пандемію коронавіруса.

У міру поширення пандемії коронавірусу погляди американців на реакцію федерального уряду nf уряду штатів на коронавірусну й економічну кризу починають погіршуватися - однак особистий рейтинг схвалення президента Дональда Трампа залишається стабільним.

Нове опитування, проведене Associated Press-NORC, показує, що 41% американців схвалюють роботу президента, а 58% - ні.

"Президентство Трампа - прекрасний приклад тесту політики Роршаха", - сказала Аліса Стюарт, республіканський стратег, працював на президентську кампанію сенатора Теда Круза у 2016 році. "Люди, які хочуть бачити, що президент добре робить роботу, побачать це. Якщо вони хочуть бачити, що він справляється погано, вони побачать це незалежно від того, що відбувається".

В цілому, опитування показує, що 39% американців схвалюють реакцію Трампа на пандемію.

Зазначимо, що дослідження Колумбійського університету показало, що якби США почали впроваджувати заходи щодо соціального дистанціювання тижнем раніше в березні, в результаті пандемії нового коронавірусу COVID-19 загинуло б на 36 тисяч осіб менше. А якби в країні ввели карантин у містах на два тижні раніше - з 1 березня - переважна більшість смертей в країні, а це близько 83 відсотків - було б відвернено, вважають дослідники.

Тільки 31% американців схвалюють відповідь федерального уряду. 48% не схвалюють, в тому числі 20% прихильників Трампа - припускаючи, що деякі розглядають президента окремо від великого федерального апарату, який він контролює.

В опитуванні AP-NORC взяли участь 1056 дорослих американців 14-18 травня. Похибка вибірки для всіх респондентів становить плюс або мінус 4,2 відсоткових пункти.

Відзначимо, що колишній віцепрезидент США Джо Байден на загальнонаціональному рівні впевнено випереджає президента США Дональда Трампа.

Читайте також: Зйомки спеціального епізоду "Друзів" відклали через коронавірус – ЗМІ

Нагадаємо, що США залишаються найбільш постраждалою країною у світі від коронавірусу. За даними Університету Джона Хопкінса, станом на 22 травня, в країні на COVID-19 захворіли майже 1,6 мільйона осіб.