Рідко так стається, щоб перший візит головного дипломата припадав на такий невигідний момент, як візит Держсекретаря США Рекса Тіллерсона в Москву.
На додачу, на нього покладено невдячну місію: він повинен переконати Кремль відмовитися від підтримки сирійського диктатора Башара Асада.
Про це на сторінках Rzeczpospolita пише оглядач Єжи Хащиньський, додаючи, що переконувати Москву важко за будь-яких обставин. А за нинішніх - тим паче. Завдання Тіллерсона фактично полягає в тому, щоб змусити Росію відмовитися від ключової для неї політики. Завдяки підтримці режиму Башара Асада невеликими військовими силами вона змогла повернути собі роль на політичній арені Близького Сходу і світу, а також змусила росіян відчути, що їхня країна повернула собі "велич".
За день до приїзду в Москву Тіллерсон на зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 сказав, що "часи правління родини Асада добігають до кінця". А Росія повинна обрати: або вона лишиться на боці сирійського диктатора, Хезболли і Ірану, або разом з Заходом попіклується про майбутнє Сирії.
"Спосіб, в який новоспечений дипломат Тіллерсон повторить все це Сергієві Лаврову (голові дипломатії Росії вже 13 років), а може і самому Володимиру Путіну (який править Росією вже 17 років), стане випробуванням для нової зовнішньої політики США, яка зародилася тиждень тому після хімічної атаки сирійських військ проти контрольованого опозиціонерами міста Хан-Шейхун", - пише оглядач.
Асад став "ворогом №1" для Вашингтона. Ставлення до нього починає визначати позицію США щодо інших країн. Позитивним наслідком американського ракетного удару по військовій базі Асада стало те, що це об'єднало Захід навколо Америки і Трампа. Зустріч міністрів закордонних справ G7 показала, що найважливіші країни ЄС підтримують усунення Асада від влади. Але при цьому, вони не хочуть карати Кремль за підтримку його злочинів.
"Чи відіб'є це бажання у Тіллерсона виступити з жорсткою позицією в Москві? Сподіваюся, що ні", - пише польський оглядач.
Напередодні візиту держсекретаря Рекса Тіллерсона до Москви у Державному департаменті повідомили про його наміри в черговий раз нагадати кремлівському керівництву, що санкції за збройну агресію проти України діятимуть до виконання Мінських домовленостей, а "кримський пакет" санкцій залишиться в силі до повернення окупованого півострова під контроль України.