Росія офіційно підтримує виконання угоди про ядерну програму Ірану і навіть декларує, що готова виконувати її далі. Але разом з тим, Москва з радістю чекає відновлення американських санкцій проти Тегерану, як обіцяє Вашингтон після рішення президента Дональда Трампа вивести США з домовленостей. Про це в статті для DT.UA пише Віталій Федятін. Він підкреслює факт конкуренції й суперництва між Росією і Іраном.
"Ідеться насамперед про енергетичний ринок ЄС та європейські інвестиції. Іран не приховує планів нарощувати видобуток нафти і радо вітає інвесторів. Росія ж через санкції, спричинені воєнною агресією проти України, залишається за межами цих процесів. Москва і Тегеран також по-різному бачать майбутнє Сирії", - йдеться в статті.
Відновлення економічного тиску на Іран з боку США загальмує іранський розвиток. Це може зробити середньосхідну країну більш ближчою до Москви, так само як і уважнішою до російських побажань. Адже режими під санкціями завжди ближчі один до одного.
Раніше президент Ірану Хасан Рухани заявив про готовність співпрацювати з країнами ЄС в рамках ядерної угоди. За кілька годин до заяви Трампа керівництво ЄС зустрілося з міністром закордонних справ Ірану. У Брюсселі зробили заяву, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.
Детальніше про наслідки виходу США з угоди по ядерній програмі з Іраном читайте в статті Віталія Федятіна "Жахливий спадок Трампа" для DT.UA.