Саме адміністрація президента США Дональда Трампа вже неодноразово схвалювала надання військової допомоги Україні, яка веде військові дії проти Росії, а сам Трамп завжди був прихильником української свободи і незалежності, заявив державний секретар США Майк Помпео в інтерв'ю низці американських телеканалів, повідомляє "Голос Америки".
"Ми хочемо мати добрі відносини з народом України. Ми хочемо, щоб вони були вільні й незалежні... Я бачив, як президент спілкується з керівництвом України. Я слухав переговори і пам'ятаю, як минула адміністрація відмовлялася надати оборонну зброю Україні. Президент прийняв рішення про надання і не раз і не двічі, а тричі, щоб народ України міг чинити опір захопленню південного сходу України. Як ви пам'ятаєте, саме минула адміністрація дозволила Володимиру Путіну забрати п'яту частину України. Ми плануємо зустріч із Зеленським на цьому тижні", – заявив Помпео кореспондентам телеканалів ABC та FoxNews.
Він також зазначив, що переговори щодо надання військової підтримки Україні завжди були "на 100% відповідні, на 100% законні і на 100% забезпечували захист американських платників податків у доцільному використанні їхніх коштів".
Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп вирішив переглянути виділення Україні 250 млн доларів військової допомоги. Однак 12 вересня низка сенаторів повідомив, що військова допомога для України вже виділена. Пізніше цю інформацію підтвердило українське посольство у Вашингтоні.
Палата Представників Конгресу США затвердила законопроекти про виділення бюджету американським державним структурам, у яких, серед іншого, передбачається виділення в цілому до $ 700 млн допомоги для України в 2020 фінансовому році.
20 вересня стало відомо, що один з інформаторів американської розвідки подав скаргу на Трампа через вчинення їм тиску на президента іншої країни. Мова, судячи з усього, йшла про Україну, оскільки за два з половиною тижні до подачі скарги Трамп розмовляв з президентом України Володимиром Зеленським. Тривогу інформатора викликала якась серйозна "обіцянка", дана Трампом.
Скарга неназваного американського розвідника вже призвів до жорсткої конфронтації частини Конгресу і Білого дому: контрольована демократами Палата представників та сенатори-демократи вимагають показати громадськості текст скарги, у той час, як адміністрація Трампа категорично відмовляється це робити і офіційно заборонила передавати текст конгресменам. Сам Трамп заперечує всі звинувачення і вже назвав дії демократів "харрасментом" (домаганням) на адресу президента держави.
Як повідомляло DT.UA, оточення президента США Дональда Трампа цікавлять напрацювання Генпрокуратури у справі Burisma, у наглядову раду якої входив син Джо Байдена, одного з можливих основних опонентів Трампа на виборах президента 2020 року. Власник Burisma Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології за часів Януковича з липня 2010 року до квітня 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, а на початку 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні.
Детальніше про розвиток відносин президента Зеленського з керівництвом США і Росії читайте в статті головного редактора "Дзеркало тижня. Україна" Юлії Мостової "Квартал чорних лебедів".