Лорен Алакінез скоро доведеться попрощатися зі своїм чоловіком вже вп'яте за останні три роки, відколи він вперше був відправлений на війну в Афганістан у складі спецназу США.
Будучи сім'єю військового, Алакінез і її четверо дітей знають, чого чекати. Але для них все одно тяжко змиритися з новинами про те, що президент Барак Обама вирішив відкласти виведення 9,8 тисяч американських солдатів з охопленої війною країни в Центральній Азії.
"Звісно, нас це дуже розлютило. Він проводить на війні більше часу, ніж вдома", - сказала Newsweek Алакінез.
Однак вона додала, що розуміє необхідність у присутності американських військових в Афганістані задля стабільності у цій країні. Newsweek пише, що по всій території США сім'ї американських військових відреагували на рішення Обами з люттю і розчаруванням. Але водночас вони готові змиритися з продовженням війни, яка триває вже 14 років.
Чоловік 34-річної Ліббі Джеймсон служить у військово-морських силах США пілотом гелікоптера. За її словами, новини навряд чи когось здивували, але їх боляче чути.
"Чим швидше війна закінчиться, тим краще. От що я думаю", - каже дружина американського військового.
Обама доручив Пентагону вирішувати, кому доведеться служити у Афганістані. Однак це не означає, що тим солдатам, які вже в центральноазіатській країні, не продовжать термін служби. Приміром, 10-та гірська дивізія з Форт-Драм і 7-ма піхотна дивізія з бази "Люїс-МакХорд" були відправлені в Афганістан нещодавно. Тому навряд чи вони підпадуть під ротацію, навіть якщо така буде проведена.
Ларі Северсон з Річмонда, штат Вірджинія, злиться на президента США за його рішення, оскільки четверо його синів служать в армії. А двоє з них – в Афганістані.
"Це ніколи не скінчиться. Я почуваюся зрадженим", - каже Северсон.
Він також побоюється, що наступний президент вирішить взагалі відмовитися від згортання військової кампанії в Афганістані і вирішить навпаки – відправити ще більше військ.
Трейсі Фрінк працює психотерапевтом. Її чоловік служить в частині "Форт-Брагг" і багато разів брав участь в операціях на території Іраку і Афганістану.
"Війна стосується нас усіх. Ми ще довго будемо жити з цим", - каже Фрінк.
Вчора, 15 жовтня, президент США Барак Обама офіційно оголосив, що армія США не піде з Афганістану. Він визнав, що армія Афганістану на сьогодні не така сильна, як було би треба, а ситуація досі лишається крихкою. Тому план з повного виведення американських військ доведеться відкласти.
Раніше видання The Wall Street Journal писало, що США можуть зберегти свій військовий контингент в Афганістані.
Повідомлялося, що США і НАТО виводять з Афганістану більшість своїх військовослужбовців. Планувалося, що залишаться лише 13,5 тисяч осіб для підготовки афганських сил безпеки.
За час війни в Афганістані, яка почалася в 2001 році проти руху Талібан, загинуло близько 3,5 тис. іноземних солдатів, зокрема, 2210 американців.