Агресія Росії проти України дала потужний поштовх зростанню оборонних бюджетів країн Альянсу. Після 2014 року вони постійно росли. В результаті загальний бюджет НАТО збільшився з $943 млрд $217 млн США в 2014 році до $1 трлн 174 млрд 240 млн в 2021-м, свідчить інформація, що опублікована на сайті НАТО.
Велика частина цієї суми припадає на США - 811 млрд $140 млн.
У десяти країнах Альянсу оборонні витрати перевищують 2% від ВНП: це Хорватія, Естонія, Франція, Греція, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Великобританія і Сполучені Штати.
Загальна чисельність військового персоналу НАТО становить 3,317 млн. На країни Європи і Канаду припадає 1,966 млн чоловік, озброєні сили США налічують 1,351 млн військовослужбовців.
Така оборонна політика користується переважною підтримкою населення країн-союзниць, про що свідчать результати проведеного у всіх 30 членів Альянсу соціологічного дослідження, також оприлюднені на сайті НАТО.
83% опитаних вважають дуже важливими трансатлантичні зв'язки для подолання сучасних викликів у сфері безпеки, і тільки 4% мають протилежну думку. 55% респондентів хотіли б бачити більше співпраці між Європою і Північною Америкою, і тільки 6% прагнуть до його скорочення.
Колективну оборону підтримують 66% громадян країн Альянсу, 9% ставлять цей принцип під сумнів.
Майже 70% опитаних підтримують нинішній рівень оборонних витрат НАТО - 41% виступає за збереження оборонного бюджету своєї країни на нинішньому рівні, ще 29% погоджуються з необхідністю його збільшення (за даними 2019-2020 років).
Така статистика вказує на негативне ставлення до Росії, яке висловлюють 41% опитаних громадян, в той час як лише 18% ставляться до цієї країни скоріше прихильно. І майже половина опитаних вказали, що їхнє ставлення до Росії погіршилося протягом минулого року.
Подібні застереження існують по відношенню до Китаю - 41% опитаних громадян країн НАТО ставляться до цієї країни скоріше негативно, і лише 19% - прихильно. 67% респондентів вважають, що міць і вплив Китаю є причиною занепокоєння для їхньої країни.
У Німеччині заявили, що питання вступу України в НАТО сьогодні не обговорюється. Про це заявила представник Кабміну ФРН Ульріке Деммер під час останнього брифінгу.