Росія нарощує кібершпигунство проти сирійських опозиційних груп і НКО, а Москва прагне вплинути на потік інформації про гуманітарну кризу в країні та приховати істинний масштаб військових операцій у цій країні, пише британське видання The Financail Times.
Серед цілей російських кібератак була, в тому числі, Syrian Observatory of Human Rights, а самі операції схожі з тими, які були застосовані раніше РФ щодо України.
Про деталі "сирійської кампанії" розповіли два неназвані високопоставлені співробітники розвідки. "Один - з Європи, інший - з країни по сусідству з Сирією. Один з них сказав, що операція мала великий масштаб і систематичний характер. Він додав, що керувала кампанією російська спецслужба ФСБ", - йдеться в статті.
Об'єктом кампанії кібершпигунства також стали урядові та приватні організації в Туреччині. "Там зараз в наявності потужні російські кібератаки, так як відносини погіршилися", - розповів співробітник розвідки.
Західні спецслужби побоюються, що такі дії можуть призвести до великої кампанії дезінформації.
Деякі чиновники висловлюють думку, що Росія навмисно провокує сирійський криза біженців, бомблячи цивільні цілі в країні, щоб збільшити тиск на Європу.
Річард Тернер з групи FireEye, що працює у сфері кібербезпеки, каже, що його організація відстежує киберкампанію Москви з грудня.
Повідомлялося, що Amnesty International звинуватила Росію в авіаударах по цивільних об'єктах у Сирії. У ряді випадків мішенями авіації стали мирні жителі і рятувальники, які прийшли допомогти постраждалим на місця попередніх бомбардувань.
Згідно з останніми даними, у результаті кількох вибухів в Сирії загинуло 140 осіб. Вибухи сталися в районах, де проживають представники ісламських релігійних течій, проти яких виступає сунітське угрупування ІД.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".