UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ використовує працю ув'язнених для виробництва зброї — британська розвідка

Оборонно-промисловий сектор РФ намагається задовольнити виробничі потреби.

Російський оборонно-промисловий сектор з високою ймовірністю вдається до використання праці засуджених, намагаючись задовольнити виробничі потреби у воєнний час. Про це повідомляє Міноборони Британії.

У листопаді 2022 року «Уралвагонзавод» (УВЗ), найбільший російський виробник танків, повідомив місцевим ЗМІ, що після зустрічі з Федеральною службою виконання покарань (ФСВП) працевлаштує 250 ув'язнених.

У Росії існує давня традиція використання праці ув'язнених, але з 2017 року примусова праця була відновлена як вид кримінального покарання.

Маючи один з найвищих показників ув'язнення у світі, ФСВП здійснює нагляд за розгалуженою імперією з понад 400 тисяч ув'язнених і часто звинувачується у надзвичайній жорстокості та корупції.

Ув’язнені надають російській владі унікальний людський ресурс, який вона може використовувати для підтримки війни проти України, тоді як добровольців все ще не вистачає.

Праця засуджених, ймовірно, буде особливо затребувана виробниками відносно низькотехнологічних озброєнь, таких як УВЗ, які майже напевно перебувають під сильним тиском з боку Москви щодо збільшення обсягів виробництва, вважають аналітики Міноборони Британії.

Читайте також: Буданов про дефіцит у РФ снарядів: "Шукають по всьому світу"

Раніше ISW повідомляв, що нездатність російської оборонно-промислової бази вирішити проблему нестачі боєприпасів, ймовірно, перешкоджатиме здатності військ РФ підтримувати наступальні операції на сході України у 2023 році.